İlgili Yazılar

3 Yorumlar

 1. 1

  www.hikmetocakli.com

  Basın toplantısında; Kardemir’in
  “Senede 200 bin adet vagon ve teker yapacak. Teker üretimi robotlarla yapılacak. Bu yatırım ilk olarak Türkiye’de Kardökmak’ta başlayacak. Zaten Avrupa’da da iki tane şirket yapıyor. ” haberi insanın içini ısıtıyor.

  Hepsi güzelde bu en güzeli.Emeği geçenleri kutluyırum.

  Yanıt
 2. 2

  coşkun

  fadıl bey karabükspor hakkında ileri geri konuştun fazla maça geleyim deme. birde daha fazla karabükspor için içindeki olumsuzlukları yansıtırsan fabrikadada rahat olmazsın. senden daha iyi genel müdür olabilecek insanlar mevcut ([email protected])

  Yanıt
 3. 3

  mahmut demirkollu

  Kardemirin girişşimci ruhu ile övünmek isteriz. Demiryolu ile ilgili plan ve projeleri hayata geçirildiğinde her açıdan guru duyacağımız konu olacaktır.Burada ray,makas hatta vagun ve lokomotif üretilebilir.Lakin demiryollarının bağlı ortaklıklarında vagon ve loko zaten üretilmektedir.Üretim miktarı yetersizse kapasite arıtılır.Kardemir yapılmayanı yapmalı.Yani teker ve ray imalatı daha önemli bir imalattır.Tekerlek üretimi özel ve hassas bir konu.Teker üretimi gerçekleştiğinde 3-5 yıl yol tecrübeleri,mekanik ve kimyasal yapıyı tutturmak da 3-5 yıl ister.maliyet önemsiz lakin kalite ve ihracata yönelmeye önem vermek için devletin katkısına ihtiyaç vardır.tekerlek üretimi otomobil imalatından zordur.tekerde kalite uçak motorundan daha önemlidir..İnşalllah kardemir kaliteli ucuz ve seri imalatını başarır ve ihraca yönelir.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KARABÜK BU SEZONDA SLOVENYA YOLCUSU

İSDEMİR’DE GREV ‘DE

Kapat