logo

21 Ağustos 2017

Akıllı Kavşak, Oldu ŞAŞKIN Kavşak

 

Karabük’ün uzun yıllardır gündeminden düşmeyen, Karabük-Safranbolu-Kastamonu yol ayrımında ki ‘Akıllı Kavşak’ hepten yaydı ve şaşkın hale döndü..

2000 li yılların başında Karayolları tarafından  Akıllı kavşak’ olarak yapılan ancak zamanla akıllı olmadığı, yüklü ağır tonajlı  treylerlerin geçemeyişi ile görülen ve yaşanan bir çok olumsuz maddi-manevi trafik kazaları sonrası, akılsız kavşak mış denilen alan her an trafik kazalarına mal ve can kayıplarına açık hale geldi..

Çevre yolu ile birlikte gündeme gelen kavşak, mehter takımı gibi bir ileri 2 geri  çalışma ile devam ederken araç geçişlerinin önce viyadükler ile gerçekleşeceği ve projenin hazır olduğu belirtilmiş, ardından Karayolları Bölge müdürlüğü bu kavşağın direksiyon el kavşak projesi ile geçileceğini duyurmuştu..

Son haliyle tam bir Arap saçına dönen kavşak herkesi şaşırtırken, Karayollarının burada ne zaman çalışma yaptığı yada yapacağı da bilinmiyor diyen konuya yakın kaynakların, kavşak çalışmaların yaklaşık 2 yıldır bitirilemediğini, konunun Karabük Gündemini meşgul ettiğini, ancak siyasileri de artık  rahatsız olduğunu, vurgulamaları dikkatleri çekiyor…

 

 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ