logo

14 Kasım 2017

Başkan Vergili’den Yine Canlı Yayın

 

Başkan Vergili haftalardır devam ettirdiği iddialarını pazar akşamı kendi sosyal paylaşım sitesinden yaptığı canlı yayında takipçileriyle paylaşım yaparak Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ı ve  Vali Çeber ile Cumhuriyet savcılarını da göreve davet etti..  

Karabük Belediye Başkanlığı basın yayın halkla ilişkiler Müdürlüğünden verilen bilgiye göre;   Başkan Rafet Vergili’nin Marzinc ile olan mücadelesi kapsamında geçtiğimiz Pazar günü Facebook canlı yayınında takipçilerine işletmenin usulsüz sahası ve çalışma koşullarını çekim yaparak takipçilerine paylaştı..

Vergili yayınında;

“Öncelikle Karabük Valisi Kemal Çeber bey’i, Karabük Savcılarını, Çevre ve Şehirclik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan Bey’i göreve davet ediyorum. Bu yapılan işlem tamamen usulsüz ve insan haklarını ihlal eden bir işlemdir. Sayın Bakan Yardımcımız Mehmet Ceylan bey çekmiş olduğumuz videoyu izlesin ve bu fabrikanın hangi kriterlere uygun olup olmadığını değerlendirdikten sonra bu fabrikayı kapatıp kapatmayacaklarına karar verip Karabüklülere de düşüncelerini bildirmelerini dilerim.Şu anda bu zehirli atık malzemeleri açık kasa vasıtalara yükleyerek sevkiyatlarını yapmaktadırlar. Bu sevkiyatların ise şu anda nereye gittiği belirsizdir. Şu anda hiçbir norm ve kriterlere uygun olmayan bir yükleme ve çalışma esasları içinde işlerine devam etmektedirler. Ayrıca Organize Sanayi Bölgelerinin bu sahalarında açık işlem ayrışma ve öğütme yapma işlemleri de yapılmaktadır.  Bunları da dikkate almalarında fayda vardır. Biran evvel bu fabrikaların kapatılmasını kendilerinden talep ediyoruz.” dedi

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ