logo

15 Kasım 2017

KARDEMİR Yönetim Kurulu Toplandı..

 

Bugün yapılan Kardemir Yönetim Kurulu Toplantısında,  SPK tarafından atanan  bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinden  Ömer Faruk Öz’ün resmi olmayan bilgilere Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildiği öğrenildi.

 

KARDEMİR AŞ Yönetim Kurulu başkanlığı için gerçekleşen seçimlerin sonucunda Ömer Faruk Öz 7’ye karşı 4 oyla seçimi kazanarak şirketin yeni Yönetim Kurulu Başkanı olurken, şirketin yeni Yönetim Kurulu Başkanvekili ise Atilla Tamer Alptekin olduğu öğrenildi.

 

KARDEMİR AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk ÖZ kimdir?

Ömer Faruk Öz, 5 Ekim 1966’da Malatya Pütürge’de doğdu. Baba adı Ali Balo, anne adı Ayişe’dir.

Yönetici; İşletme Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde tamamladı.

Köy Hizmetlerinde Şube Müdürü, İETT Genel Müdürlüğünde Hesap İşleri Müdürü, Personel ve Sosyal İşler Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. İstanbul Fatih Belediye Meclis Üyesi, Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkanvekilliği görevlerini yürüttü. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. İstanbul Belediyesine bağlı İktisadi Teşekküllerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği görevlerini üstlendi. Mahalli İdareler İşveren Sendikası Denetim Kurulu Üyeliği, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Kurucu Üyeliği ile İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, Türkiye Kürek ve Karate Federasyonları Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Dönemde Malatya Milletvekili seçildi ve TBMM İdare Amiri oldu. 24. Dönemde TBMM İdare Amiri, KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, TÜRKPA üyesi olarak seçildi. Orta düzeyde İngilizce bilen Öz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ