logo

Kent Meydanı Atatürk Heykelini Bekliyor…

 

 

Atatürk Heykelinin, 29 Ekimde, Kent Meydanına Konulması İsteniyor..

Karabük Kent Meydanı CHP İl Başkanlığı tarafından yaptırılan Atatürk anıtı 29 Ekim’de açılması planlanmıştı ancak, anıtın Kent meydanına konulması adına kamuoyu ile paylaşılan bir çalışma olmadığı kaydedildi.

Karabük CHP İl başkanlığı Atatürk heykelinin tamamlandığını ve 29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile heykelin açılmasının planlandığını duyurmuştu.

12
Atatürk heykelinin son şeklini aldığını ve Karabük Organize Sanayi Bölgesine getirildiğini daha önce açıklayan İl Başkanı Erdoğan Dinçel “ Organize sanayide yapacak olan Heykeltıraş rötuşlarla ilgili çalışmalarını tamamladı şu anda kalıp üzerinde kesim işlemleri yapıp dökümüne de başlandı.” İfadelerinde bulunmuştu.
Döküm ve tesviye çalışmalarının tamamlandığı öğrenilen ATATÜRK heykeli için Karabük Belediyesi Kent Meydanında yer göstermişti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramına yetişmesi istenilen Atatürk heykeli Karabük merkezinde ki tek anıt olacak. Daha önce Karabük girişinde ki devasa ve anlamlı Atatürk heykeli yol çalışması gerekçesi ile kaldırılmış, KBÜ heykele sahiplenmişti.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ