ADALET>SİZLİK VE SONUÇ !

Son Güncelleme : 09 Temmuz 2019 - 13:38
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

ADALET>SİZLİK

Bu Ülke, Kurtuluş savaşını, aç ve yokluk içinde vermiş..

2.Dünya savaşında ezilmemek için aç kalmış, boynunu bükmemiştir…

Kıbrıs çıkartması ardından ülkeye uygulanan ambargo sonrası kuyruk çileleri yaşamıştır kendi içinde kavga etse de kızılcık şurubu içtik demiştir…

Bu ülke bir tek HAKSIZLIĞA karşı, Adaletsizlik ve kişi korumacılığına karşı, yani bugün HAK HUKUK ADALET kavramı ile sloganlaştırılan konuda taviz vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir. 

İmrendiği için 3 baklava çaldı diye eli kelepçelenen çocuk, resimleri halen hafızalardayken, hamile bir kadına yasak olan EMNİYET şeridinden giderken YOL vermedi diye saldıran geri kalmış zihniyet ADALET>SİZLİĞİN bir örneği olarak bugün tüm çıplaklığı ile ortadayken halen öyleydi böyleydi demek Nafile..Boş..Sonuç alınmaz bir yoldur..

Unutmayın, Kişi ‘ koruması’ , adaletsizlik getirir sonunda herkes yanar..

*******                         **********                    *******

İŞTE SONUÇ,

Hani hep Eğitim, Kültür sonuç olarak İNSANLIK Önemli diyoruz ya..!

İşte sonuç ortada…

Milli Eğitim Bakanlığı, PISA ve TIMSS gibi öğrencilerin akademik becerileriyle ilişkili öğrenci, öğretmen ve okul özelliklerinin belirlenmesi amacıyla Türkiye genelinde binlerce 4’üncü ve 8’inci sınıf öğrencisine yönelik yapılan Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi (ABİDE) eğitim araştırmasının veri analizlerini tamamladı..

Ortaya gerçekten vahim bir durum çıktı..

Rapora göre 8.Snıf öğrencilerinin %16 sı dört işlem yapamıyor.

Türkçe de öğrencilerin %66.1 orta seviyenin altında… Atasözü, Hiciv ve nüktelerde ki mesajları anlamayan, her şeyden öte sebep sonuç ilişkisi çıkartamayan,  bir nesil var iyi mi!

Sonra ne olacak bu memleketin hali diye geyik yapıyoruz..

 “Ya adama bak karısını otuz yerden bıçaklamış…Yuh deve hamile kadına vurmuş, saldırmış, Güvenlik görevlisi hasta yakını ile birbirine girmiş,  tribünlerde kan gövdeyi götürmüş, Komşusunun tavuğu bahçesine uçtu diye av tüfeği ile oda komşusunu vurmuş..!”  haberleri karşısında sosyal medyadan geyikler yapıyor yediklerimizi, içtiklerimizi, giydiklerimizi, gezdiklerimizi paylaşıyor keyif yapıyoruz..

Ne güzel dünya…

MEB, ABİDE  analizlerini yayınlamış işte.

Durum ortada…

*******                         **********                    *******

BUGÜN ANLAMLI BİR ALINTI PAYLAŞMAK İSTİYORUZ..

Alıntı .. Mehmet Elçi’den

“Dostluk başka, insanlık başkadır… 
Dostluk, ustalıkla tasarlanmış karşılıklı bir menfaat yapılanmasıdır…

Dost, düştüğün yerden kalkabilme ihtimalin varsa; elini, bu ihtimal üzerinden hesap yapıp uzatandır. Bu ihtimal yoksa, senden koşarak uzaklaşan ayak sesinin sahibidir dost…

İnsanlık öyle değildir; düştüğünde o güne kadar hiç görmediğin, bilmediğin, tanımadığın insanların sana uzattıkları elin adıdır insanlık…

Dostun böyle hesapsız bir eli yoktur. Dostluk hesaplı-kitaplıdır, karşılıklı ve yerine göredir…

Dostluk mikro ve lokaldir. Bu yüzden kendi içinde kendince de faşisttir. İnsanlık’ın küçültülüp, bir kaç faşist kafadar arasında pay edilmesidir dostluk…

Gelecek nesillerin dostluklardan utanç duyup, insanlık ile kucaklaşacağını ümid ediyorum. Şu dökülen kanların altında hep o lanet dostluk var, insanlık yok…

Biz var, onlar var; hepimiz yok.!! “

OSG/2019

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Asren 9 Temmuz 2019 / 15:22 Cevapla

Kaleminize sağlık. Dost olmaktan çok ilk adım insani olarak yaşamayı, adil, topluma ülkeye faydalı insan olarak yaşamayı herkes öğrenmeliyiz. Biz bunu hak ediyoruz.

sevim karadayı 9 Temmuz 2019 / 21:17 Cevapla

Dosluk iyi gününde de kötü gününde de yanında olgunu bildiğimiz çok değerli bir duygudur.
senin olmadığın yerde bile sana sahip çıkan cikarsiz menfaatsiz bir duygu iletişimidir .
hayatımızda bir dostumuz olması kadar ve ben karşımdaki kine iyi bir dostmuyum diyede sorgulamak da daha doğrudur.

HİLMİ ACAR 10 Temmuz 2019 / 12:28 Cevapla

çucuğunu öldürecek kadar CANİ olabilmek, akıllara ziyan

Fikri 11 Temmuz 2019 / 13:19 Cevapla

Okuyorum, Takip ediyorum, bende katkı sunayım düşüncelerimle dedim…
İncil ilk sözünde SEV der, Tevrat İNCİLTME, Kuran ise OKU der.
Sosyal medyadan okudum, “Hiristoysan alemi çok sevmez, Yahudiler Filistin başta olmak üzere çok incitirler, Müslüman ise okumazlar “ diye..
Okumak gerek.. Okuyum değerlendirmek.
Sevgili Semih takip ettiğim kadarı sen ve Ahmet Gölbek bey Hikmet Feridun Tankut’un Karabükspora başkan olmasının yanlış olacağını, şu anki konumu ile yararlı olamayacağını ve o günlerin sosyolojik durumlarına göre de sıkıntı yaratacağı, tezini savunuyordunuz.
Biz seninle Derevelerde ki Muharrem ustanın sahasın da az top oynamadık, hatta bir amatör maç sonrası bizim takımdan 9 kişi Karabükspor ile profesyonel imza atarken sen ve ben siyasi düşüncelerimiz gereği alınmamıştık. Birde rahmetli Yavuz (Kedi kaleci). O da yaşlı diye alınmamıştı..
Yıllarca Karabükspor da Yöneticilik yaptın, işin içinde prosedürü bilen biri olarak da futbol içinde geldiğin içinde yorumların yerinde oluyor ancak sanırım Karabük anlamak istemiyor..
Son zamanlarda sosyal medya üzerinde Karabükspor için atan tutan, kovalayan aman Allah’ım..
Oysa KARDEMİR ve SENDİKASIZ olmaz diye son 5 senedir bas bas bağırıyorsun, anlatıyorsun, yazıyorsun, bu koca Karabük te halen osuruk isimler üzerinde durup heyecan yapıyor kendince.
Kusura bakmayın biz Karabük’ten ayrıldıktan sonra Karabük beyin göçü de vermiş görünen o. Halen bu kulübe tek çivi çakmamış insanların isimleri telaffuz ediyor yada adını bile sonradan duyduğumuz, kim olduğunu öğrendiğimiz adamlar gelip başkan oluyor.
İsim yapmak, kariyer yapmak bu olmamalı.
Karabüksporun kurtuluşu, senin de belirttiğin gibi Kardemir ve sendikasındadır. Halen siyaset, Vali, Belediye başkanı bilmem kim demek işi bilmemektir.
Lütfen bu satırlarımı kaleme al. Sağlıcakla kal.