Akay ” Şenlik adı altında oluşturulan kutuplaşmaların bu memlekete vereceği bir katkı olamaz. “

Son Güncelleme : 19 Ağustos 2019 - 17:55

Yenice Platformu sözcüsü Mustafa Akay basın açıklaması yaparak : “Şeker Şenliği Şeker’de yapılırsa anlam kazanır” dedi


İL Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, İl Genel Maclisi Üyesi Recep Tetik ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ertan Özgü’den oluşan komite tarafından düzenlenen ” Saklı Cennetin Yolu/ Şeker Kanyonu Şenlikleri” nin Satuk Köyü Uzunkum Mahallesi’nde yapılacağı duyurusu üzerine Yenice Platformu Sözcüsü Mustafa Akay, bir açıklama yaptı.

Akay, “Yenice’nin marka ismi olması için çaba gösterilen Şeker Kanyonu’nun adı kullanılarak düzenlenen şenliğin başka yerde yapılmasını, anlamsız bulduklarını” söyledi.


Yenice Platformu Sözcüsü Mustafa Akay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ” Şeker adını Türkiye’de Yenice’nin markası olarak lanse etmeye çalıştığımız bir dönemde, düzenlenen bir şenliğin etkinliklerinin bir başka mahalde yapılmasını anlamsız buluyoruz. İki yıla yakın bir süredir Şeker Kanyonu’nda yapılacak HES’e karşı verdiğimiz mücadeleye katkı sunacağını umduğumuz bir şenliğin Şeker’le hiç bir ilgisi bulunmayan bir mahalde yapılması hoş olmamıştır. Mesele Şeker’in adını duyurmak, HES olayına dikkat çekmek amacı olsaydı, etkinlikler de burada yapılırdı. Hangi anlayış, Şeker adını kullanarak bir başka yerde etkinlik yapma kararını almıştır? Bunu merak ediyoruz. Bu irade neye hizmet etmektedir? Neyi amaçlamaktadır?…Cumhur İttifakı bileşenlerinin kendi aralarındaki kısır çekişmeler Yenice’nin enerjisini boşa tüketir duruma gelmiştir. Şenlik adı altında oluşturulan kutuplaşmaların bu memlekete vereceği bir katkı olamaz. Şenlikleri düzenleyenlerin ve şehri yönetenlerin olaya biraz daha akılcı yaklaşmalarını ve Şeker Kanyonu’nda yapılmasını sağlamaları gerektiğini düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.