AKYEL ve ÖNER’DEN, DEĞİRMENCİ ve ALTUN İÇİN SUÇ DUYURUSU…

Son Güncelleme : 20 Haziran 2022 - 16:29

Özçelik İş Sendikasında Temmuz ayı içinde yapılacak Olağan Kongre öncesi kılıçlar çekildi.

Özçelik İş Genel Başkan adayı Recep Akyel ile yine Genel Başkan Yardımcısı Ferhan Öner, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak, Sendika genel merkezinde çalışan Muhasebe Müdürü ve iki muhasebe elemanın aldığı maaşlar yanı sıra banka hesaplarındaki hareketlerin incelenmesini istediler.

Genel Başkan Değirmenci ve yardımcısı Altun hakkında açılan birinci davadan sonra, ikinci yargı sürecinin başlaması ile birçok önemli çevreler gözlerini Özçelik İş Sendikası’na çevirdi.

Geçtiğimiz aylarda Ankara 4. İş Mahkemesi, Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci hakkında açılan usulsüzlük davasından dolayı geçtiğimiz günlerde sendikanın tüm aidat gelir kayıtlarını, defteri kebirini, sendikanın tüm banka hesaplarına ait hesap hareketlerini istemişti.

Tüm bu gelişmeler sonrası Sendikanın 2 Genel Başkan Yardımcısının bu iddiaları ise şok yarattı.

Özçelik İş Sendikası Genel Merkezinde milyonlarca lira paraların başka kişilere ve yerlere aktarıldığı, usulsüz bir şekilde yapılan harcamaların yerine alakasız faturalar alındığı iddiaları ile açılan yeni davanın seçimler öncesi çok ses getireceği belirtiliyor.

2019 yılında Ankara, Çukurambar’daki genel merkez binasının yapımında fazla ödendiği iddia edilen 16 Milyon Lira ile muhasebe çalışanları üzerinden başka yerlere ve kişilere aktarılan paralar ile ilgili savcılığın inceleme başlattığı yine 2018’de başlanan ve yüklenici firma ile 6 Milyon 500 Bin Liraya anlaşıldığı, fakat bir buçuk yıl sonra biten binaya yapım maliyeti olarak 23 Milyon Lira ödendiği iddiaları ise gündem de ki sıcaklığını koruyor.

Değirmenci ve Altun, Genel Merkez binasının yapımında milyonlarca lira fazla para ödendiğine dair iddialara cevap veremezken şimdi de ‘güveni kötüye kullanma, özel belgede sahtecilik, dolandırıcılık, zimmet, irtikap ve ihaleye fesat karıştırma’ gibi suçlamalar ile karşı karşıyalar.

Sendika genel merkezinde çalışan Muhasebe Müdürü ve iki muhasebe elemanın aldığı maaşlar ile banka hesaplarındaki hareketlerin incelenmesi gerektiği özellikle vurgulanırken, sendika çalışanlarının aldıkları maaş ile yaptıkları para havaleleri arasında uçurum olduğu öne sürülüyor.

Recep Akyel ve Ferhan Öner’in suç duyurusundan sonra başlayan incelemeden sonra savcılığın yolsuzluk iddialarını araştıracağı belirtilirken bu soruşturmanın Ülke gündeminde çok ses getireceği de ifade ediliyor

Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Adayı olan Recep Akyel, suç duyurusunda bulunduklarını ifade ederek konu hakkında şöyle dedi; “Uzun süredir hiçbir karara ben ve Ferhan Öner arkadaşım imza atmıyorduk. Üyelerimizin emeğinden kesilen aidatların her kuruşunun hesabını soracağım. Aidatlardan elde ettiğimiz gelirlerin nereye gittiği belli değil. Buna ne benim ne de yol arkadaşım Ferhan Öner’in gönlü asla razı gelemezdi. Kim, emekçinin aidatını sendika kasasından uygun bir şekilde harcamadıysa, iki elim yakasında olacak. Yargı artık gereğini yapacaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.