Başkan Vergili’den Zorunlu Açıklama..

Son Güncelleme : 22 Kasım 2016 - 14:36

vergilipasa

Karabük Belediye Başkanı Vergili dün basın yayın kuruluşlarında yer alan “Başkan Kosovalı Kadınları Sevindirdi” haberi sonrası yerel bir gazete de çıkan imalı habere tepki vererek kendi sosyal paylaşımında kamuoyuna bir açıklama yaptı.

Başkan Rafet Vergili,”Bugün “Karabük Meydan” Gazetesinde yayınlanan bir haberi hayret ve ibretle okudum ve bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim.” diyerek yaptığı açıklamada şöyle dedi;

Değerli Hemşehrilerim

rfatvrgliEğitim ve eğitim yatırımları konusundaki hassasiyetim hemen hepiniz tarafından bilinir. Cenab-ı Allah’ın bizlere verdiği imkanları memleketimiz, ülkemiz ve diğer ülkelerde yaşayan kardeşlerimiz için kullanır, onlara bir nebze olsun katı vermeye çalışırız.

Tabi dikkat çekilmesi gereken bir diğer konu ise partimizin Türk Dünyasına verdiği önemdir. Bizlerde hem eğitime hem de Türk Dünyasına karşı hassasiyetlerimizi birleştirip zaman zaman gönül coğrafyamızda çalışmalar yaparız.

Makedonya’daki Türk köylerine yaptığımız okul, Kosova, Makedonya ve Azerbaycan’da öğrencilerimize kırtasiye ve kıyafet yardımı, ilaç kampanyası ve diyabet tarama testleri bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Bu çalışmalarda belediyemiz kasasından bir lira para çıkmamış, büyük bölümü şahsım, geri kalan kısmı da bizlere destek veren hayırseverlerimiz tarafından karşılanmıştır.
Bu çalışmalara bizleri teşvik eden, o bölgelerde kurduğu sıcak diyaloglar ile şehrimizin tanıtımına katkı sağlayan isim ise değerli kardeşim Şükrü Gökkaya’dır.

Haberde bahsi geçen çalışma ise Kosova-Sırp savaşında en şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgelerdeki kadınlarımıza yönelik olarak ülkemizin Sayın Büyükelçisinin himayelerinde düzenlenen, bir nevi bir rehabilitasyon projesi olan İpek Halı ve Tel Kırma kursudur.

Proje ile ilgili belediyemiz kasasından hiçbir harcama yapılmamıştır. OHAL nedeniyle açılışına katılamayıp, şahsım adına temsilci olarak görevlendirdiğim, aynı zamanda belediyemizin bir yan kuruluşu olan Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Şükrü Gökkaya kardeşimiz de tüm masraflarını kendi cebinden karşılamıştır.

KENDİSİ BENİM TEMCİLCİM OLARAK AÇILIŞA KATILMIŞTIR VE GEREKTİĞİNDE BUNDAN SONRA DA KATILMAYA DEVAM EDECEKTİR.

Sayın Büyükelçimiz başta olmak üzere, devletimizin ilgili kurumları ve bu kurstan yararlanan hanımefendiler bizlerin şahsında, Karabük’ümüze ve ülkemize teşekkür ederken, kursun açılışında duygularını dile getiren kadınlarımız “19 YILDIR İLK KEZ SİZİN SAYENİZDE YÜZÜMÜZ GÜLÜYOR” derken, yapılan bu haberler en hafif tabir ile hazımsızlıktır.

Ayrıca,Türk Milliyetçiliği denilince mangalda kül bırakmayanların, Türk Dünyasına yönelik bu çalışmayı çarpıtarak haberleştirmesi de bir o kadar düşündürücüdür.Bu arada bizim belediyemizde Eşbaşkan yoktur. Eşbaşkanların hangi zihniyetlerin mamülü olduğu hepimizce malumdur.Değerli kardeşim benim yakın çalışma arkadaşım olduğu kadar bir Türk Dünyası gönüllüsüdür. O bölgelerde mesleki faaliyetlerini icra ederken, aynı zamanda bizlerinde bir temsilcisi olarak hareket eder ve böyle hayırlı projeleri hayata geçirmemize aracı olur.

Belediyemizin kurslarında üretilen el sanatlarını, Ticaret ve Sanayi Odamızın önderliğinde kurulan Üreten Eller Kooperatifi bünyesinde satışa sunulan ürünleri, yine Safranbolu Belediyemizin SAKEM kurslarında yapılan birçok ürünü bir dış ülkede tanıtmak, kardeşlerimize örnek proje olarak sunmak, kısacası şehrimizin tanıtımında bir gönüllü olarak yer almak bize göre yalnızca alkışlanır ve desteklenir.

Tabi bu asılsız haberler ve mesnetsiz iftiralar bizleri yolumuzdan döndüremeyecek ve yıldıramayacak, kardeşimizin üzerinden bizleri yıpratma politikalarınız amacına ulaşamayacaktır.Allah bize bu ömrü ve imkanları verdiği sürece son nefesimize kadar, memleketimiz ve dünya üzerindeki tüm soydaşlarımız ve kardeşlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü o coğrafyada yaşayan milyonlarca insan “Türk yardım eden değil beklenendir” der…

Bilgilerinize arz ederim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.