Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP DE DEĞİŞİM RÜZGARLARI ESMEYE BAŞLADI

CHP’nin 38. Olağan Kurultayında

CHP’nin 38. Olağan Kurultayında Karabük delegelerinin yarı yarıya oy verdiği Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında ki yarışta Genel Başkan olan Özgür Özel’i desteklediği iddia edilen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve  Safranbolu İlçe Başkanı Bahtiyar Acar’ın sonuçtan memnun olurken sosyal medyalarından ‘Genel Başkanımız Özgür Özel’i kutlarız, Eski Genel Başkanımıza Teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdiler.

CHP Genel merkezin PM Karabük’ten bu dönemde kimse yer alamazken Genel merkezde ki değişimin önümüzde ki günlerde İllerde de bir değişim getirebileceği yönünde

İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı” sloganı ile yapılan CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nın Sonuç Bildirgesi’nde demokrasi vurgusu yapıldı.

Bildirgede, “CHP vatanımızın işgal edildiği koşullarda bağımsızlık mücadelesinin siyasi hareketi olarak doğdu. Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmayı hedefleyen Atatürk Devrimlerini gerçekleştirdi. Çok partili dönemde demokrasi, özgürlük, eşitlik ve adalet fikirlerinin yılmaz savunucusu oldu. AKP’nin yirmi bir yıllık iktidar döneminde de tek adam zihniyetine karşı en kararlı mücadeleyi CHP yürüttü. Geçmişte vatanı işgalden kurtarmak için kurulmuş olan CHP bugün ülkemizi otoriter başkanlık rejiminden kurtarmak için iktidar olmak göreviyle karşı karşıyadır. Ancak bu görevin başarılmasıyla CHP’nin misyonu sonlanmayacak, Türkiye’yi mutlu insanlar ülkesi yapma mücadelemiz sonsuza dek sürecektir. Yapılmamışı yapmak, başarılamayanı başarmak Cumhuriyet Halk Partisi’nin köklerinde vardır. Bu nedenle büyük bir azim ve kararlılıkla bütün zorlu görevleri başarabileceğimiz konusunda hiçbir kuşkumuz yoktur” denildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 81 il başkanıyla toplantısının ardından yaptığı açıklamada ise  “Bugün burada oluşan ortak kanı Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı’nın ilk Genel Başkanı olarak ve ilk il başkanları olarak bu yaşadığımız demokrasi şöleninin bir eksiklik bir tartışma değil, bir zenginlik, partimiz ve Türkiye için bir gurur olduğunu hep birlikte teyit ediyoruz” ifadesini kullandı.