iyi parti il başkanı aksoy’dan kutlama

Son Güncelleme : 10 Ocak 2019 - 13:59

Karabük İYİ parti il başkanı Mehmet Aksoy yazılı bir açıklama yaparak çalışan gazeteciler gününü kutladı

 Aksoy açıklamasında;   Basın çalışanlarınınhaklarını “fikir işçisi” olarak düzenleyen 5953 Sayılı Basın Mesleğindeçalışanlarla Çalıştıranlar arasındaki Münasebetlerin Tanzimi hakkında Kanunun1. Maddesinde değişiklik yapılan 212 sayılı kanun 10 Ocak 1961 tarihindeyürürlüğe girmiş ve bugün ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ olarak kutlanmaktadır.

            Demokrasinin temel unsurlarından birisi hiç kuşkusuz hür bir basının varlığıdır. Basının hür olması ise demokratik bir toplum olmanın da gereğidir.

            Aydınlatıcı, öğretici, eğitici ve yol gösterici unsurlarıyla basın toplumun dinamizmini harekete geçirmekle demokrasisinin sağlıklı bir şekilde işlemesinde devamında ve güçlenmesinde çok önemli bir rol üstlenmektedir. Bu sebepten dolayıdır ki Basının sorumluluklarının tam anlamıyla yerine getirebilmesi için Basının ifade hürriyetinin korunması ve geliştirilmesi sağlanmalıdır. Toplumun haber alma hakkının kullandırılmasına aracılık ve sahiplik eden basının doğru ve tarafsız bir görev anlayışı ile kamuoyunu bilgilendirme şartlar ne düzeyde olursa olsun toplum yararını gözetme sorumluluğu bulunmaktadır. Bu yaklaşım içinde halkımızın basına olan güvenine süreklilik sağlayacağı gibi basın mensuplarının da itibarlarını daha yükseklere taşıyacağı mutlaktır.

            Mesleklerinin zor şartlara rağmen üstün bir çaba ile topluma hizmet vermeye çalınan basın çalışanlarının haklarının korunmasını ve iyi imkanlara kavuşturulmaları gerekmektedir.

            Bu duygu ve düşünce ile her türlüşartlarda son derece itinalı bir şekilde gayret sarf ederek kendi etikdeğerlerini de titizlikle sağlayarak tarafsız habercilik öğelerini öncelikligörevleri olduğunu kabul ederek yerel ve ulusal basın mensuplarımızın Yönetici,muhabir, foto muhabiri, kameraman ve haber mutfağında görevli bütün basınçalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor çalışmalarındabaşarılar diliyor aynı zamanda da Görevlerini yaparken hayatlarını kaybedenbasın çalışanlarını rahmetle anıyoruM

       

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.