Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK’TE CUMHURİYET’İN 100.YIL COŞKUSU DOLU DOLU ETKİNLİKLER İLE GEÇİYOR

Karabük’te CUMHURİYETİMİZİN 100.YIL kutlamaları

Karabük’te CUMHURİYETİMİZİN 100.YIL kutlamaları 100 etkinlik ile kutlanıyor. Hafta başından itibaren sosyal bir çok etkinlik bugün Atatürk anıtına çelenk sunumu ile devam etti.

100.Yıl etkinlikleri kapsamında Vali Mustafa Yavuz ve Eşi Süreyya Yavuz Hanımefendi, Cumhuriyetimizin 100.Yılında 100 Etkinlikte Buluşuyoruz” kapsamında, Türk Eğitim Derneği Karabük Koleji Öğretmen ve Öğrencilerinin oluşturduğu Koro’nun seslendirdiği parçalardan oluşan Şehit Öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın Anma Konseri’ne katıldı.100.Yıl Kültür Merkezi’nde, Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlendi.

Karabük ATATÜRK anıtına çelenk sunumunda bu sene protokol kaidelerine uyulduğu da görüldü. Her sene düzensiz protokol dizilişi, önüne gelenin ön saflarda boy göstermesi engellenmişti. Çelenk sunumunda Rektör Kırışık’ın olmaması dikkatleri çekti.

Çelenk sunumu sonrası Beşbinevlerde ki Şehitlik alanına geçen protokol üyeleri burada dualar eşliğinde Şehitlerimizi andı.

Törenlere akşam Fener alayı ve havai fişek gösterileri ile devam edilecek ve 29 Ekim 2023 saat 10.00 da Valilik makamında kutlamaları kabul edecek, Vali Mustafa Yavuz akşam 19.23 de ise eşi Süreyya Yavuz Hanımefendi, ile birlikte Cumhuriyet Resepsiyonu verecek