Sözün Bittiği Yer

GÜNDEM, SPOR

ÖZÇELİK İŞ GENEL MERKEZİ YENİ BİNASI MUHTEŞEM..

Son Güncelleme : 18 Haziran 2019 - 11:05

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Özçelik-İş Sendikası’nın yeni genel merkezinin açılışı yapıldı.


Özçelik-İş Sendikası, yeni genel merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi ve eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Fuat Gürel, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş Konfederasyonu Onursal Genel Başkanı Salim Uslu, Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve çok sayıda sendikacı katıldı.


Açılışta konuşan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Özçelik-İş Sendikası’nın son dönemde büyük başarılar elde ettiğini vurgulayarak, “Başarılar, bu hizmet binasının yapılmasına da vesile olan başarılardır. Biz gerek ülkemizde, gerekse dünyada metal sektörünü metal işçilerini sendikal hareketin öncüleri adeta amiral gemisi olarak görüyoruz” diye konuştu.


Özçelik-İş Sendikasının yeni hizmet binasının Türkiye sendikal hareketi içinde yeni bir başlangıcı beraberinde getireceğini aktaran Arslan, “İş kolumuzda büyük bir kayıtlı işçi imkanımız var. Hala bu kayıtlı işçilerin sadece sembolik bir bölümünü sendikalarımızda temsil edebiliyoruz. Daha büyük hedeflere yürümek için, Özçelik-İş Sendikamızı 40 binlerden, 50 binlerden 500 binlere taşıyacak bir iradeyi görüyorum. Bir çabayı ve kararlılığı görüyorum. Bu hem bizim için hem de sendikal mücadelemiz için önemli. Bu sendikal mücadeleyi bir dava mücadelesi gören, sendikal mücadeleyi sadece çalışanların, sadece üyelerinin haklarını, imkanlarını artırmak değil. Ülkemizin demokrasisini de güçlendirmek, ülkemizin de sendikal hareketini olması gereken noktaya taşıma konusunda da bir kararlılığı, bir azmi görüyorum” ifadelerini kullandı.
Dünya sendikal hareketinin yeni bir yaklaşıma ve nefese ihtiyacı olduğunu anlatan Arslan, “Bu yeni yaklaşımı, yeni anlayışı inşa etmekte bize düşüyor. Çatışmayı, kavgayı işçi, işveren ilişkilerini birbirini yenme üzerine kuran anlayışı, birlikte çalışarak sosyal diyalogu, sosyal ortaklıkla güçlendirerek, gerek Türkiye’de gerekse dünya da yeni bir anlayışı inşa etme görevi bize düşüyor” şeklinde konuştu.

HAK-İŞ KONFEDERASYONU’NA BAĞLI ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI YENİ GENEL MERKEZ AÇILIŞI YAPILDI. (MEVLÜT HASGÜL/ANKARA-İHA)

Açılış töreninde konuşan Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ise, “Özçelik-İş Sendikası için, bir dönem noktası olan bu tarihi günde, bir arada olmaktan duyduğum, memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Allah’a şükürler olsun ki, sendikamızın hizmet zincirine, yeni ve büyük bir halka daha eklendi. Emekçilerin sığınağı bu güzel eserin yapımında emeği bulunan başta üyelerimiz olmak üzere, duvar ustasından tesisatçısına, fayansçısından elektrikçisine, müteahhidinden mimarına kadar tüm alın teri akıtanlara, genel merkez yöneticisinden şube yöneticilerine kadar, katkı veren herkese yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çıktıkları yola leke değil, iz bırakmak için çıktıklarını anlatan Değirmenci, “Bu izi de emekçilerin gönlüne bırakmaya yemin ettik. Yıkan değil, yapan olmak için, gök kubbenin altında hoş bir seda bırakmak için kolları sıvadık. ‘Nasıl daha çok hizmet üretiriz’ derdiyle bugün bu çatının altına girdik.
Kerametin bizden değil, Allah’tan olduğu düsturuyla, emekçilerin gölgesinde serinleyeceği, bu yiğitler ocağını inşa ettik. ‘Acaba bir dua alır mıyız’ beklentisiyle, kolay olanı değil, zoru seçtik. Bugün zoru başarmış olmanın gururunu, Özçelik-İş’i, önümüzdeki 100 yılını garanti altına alan bir yapıya kavuşturmanın, mutluluğunu yaşıyoruz. Üyelerimiz ve metal işçileri bizden sıkıntılarını çözmemizi bekliyor, bizden hizmet ve icraat bekliyor. Üyelerimiz ve tüm metal işçileri bizden, kendisi ve çocukları için güzel bir gelecek inşa etmemizi bekliyor” şeklinde konuştu.

Yeni genel merkezin birçok emek ve uğraşla dikildiğini anımsatan Değirmenci, “Az önce de ifade ettim, zoru başardık diye. Bu bina öyle kolay dikilmedi. Bu binayı inşa etmek için, önce İSDEMİR’deki huzuru inşa ettik, sevinç gözyaşları döktürdük. Sonra KARDEMİR’de kardeşliğimizi, yıkılmaz bağlarla güçlendirdik. Ardından Türk Hava Yolları Teknik’te aidiyet duygusunu, üyelerimizin damarlarına kadar hissettirdik. Velhasıl, İstanbul’dan Kayseri’ye, Karabük’ten İskenderun’a, Adana’dan Seydişehir’e, Gebze’den Sivas’a Bursa’dan Kocaeli’ye, Sakarya’dan Çorlu’ya Osmaniye’den Malatya’ya, Konya’dan Eskişehir’e kadar önce gönülleri yaptık, sonra da güzellikleri inşa ettik. İşte bugünkü yaşadığımız bu tablo da, huzur ve kardeşliğimizin meyvesi olarak, ortaya çıkmıştır. Kaynakların doğru, yerinde ve verimli kullanımı sayesinde, Özçelik-İş’imize yakışır bir genel merkez binasını üyelerimize kazandırdık” dedi.


Konuşmaların ardından kesilen kurdeleyle tören sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.