Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vergili: “Karabük Halkı Duyarsız Kalanlara Gereken Ekonomik Ambargoyu Uygulayacak”

İçişleri Bakanlığının 65 yaş

İçişleri Bakanlığının 65 yaş ve üzeri vatandaşları içinde özellikle kronik rahatsızlığı olanlar ile birlikte sokağa çıkma kısıtlaması getirildikten hemen sonra Karabük Belediyesinin başlattığı kampanyaya bir çok marketin destek vermesi yanı sıra bazı yaygın marka marketlerin bu kampanya dan uzak durması sonrası Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili kendi sosyal medyasından o market isimlerini de vererek tepki yaptı.

KAMPANYAYA KATILANLARA TEŞEKKÜR EDİLİRKEN, KATILMAYANLARA AMBARGO(!) İSTENDİ

Başkan Vergili açıklamasında; “Değerli Hemşehrilerim
Hepinizin de bildiği gibi İçişleri Bakanlığımız 65 yaş ve üzeri büyüklerimiz ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması getirdi. Bizlerde Karabük Belediyesi olarak genelgenin yayınlandığı akşamdan itibaren bu insanlarımızın ev ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtik. Zabıta Müdürümüz şehrimizdeki marketlerimizin sahipleri ve yöneticileriyle bizzat görüşerek kampanyaya destek istedi. Yapılan görüşmeler sonucunda şehrimizde ticari faaliyetlerini sürdüren 3 market hariç tüm marketlerimiz devletimizin ve milletimizin emrinde olduklarını ifade etti. Öncelikle bu zor günlerde halkımızın yanında olan vefakâr ve kadirşinas işletmelerimize Karabük halkı adına şükranlarımı sunuyor, bol kazançlar temenni ediyorum . Bu vesile ile değerli hemşehrilerimizin bir konuya dikkatlerini çekmek istiyorum;
Kampanyamıza destek vermeyenler, bu zor günlerde ülkemizin ve halkımızın yanında olmayanlar; şehrimiz genelinde mantar gibi şube açıp, her gün bu şehrin milyonlarca lirasını alıp şehir dışına taşıyanlar..! İnanıyorum ki saygıdeğer halkımız bundan sonra alışverişlerini yaparken bu günleri göz önünde bulunduracak, bu zor günlerde kendilerine karşı duyarsız kalanlara gereken ekonomik ambargoyu uygulayacak.
Bilgilerinize arz ederim.” dedi