Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YOK BÖYLE BİR ŞEY !!!

       

 

 

 

 

Yapımına 2009  yılının  sonlarında Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Yapım Daire Başkanlığına aktarılan projeler sonrası karar verilerek  başlanan, bitiş tarihi olarak 28.07.2013 olarak verilen Yenişehir Dr Necmetin Şeyhoğlu stadyumu 11 Aya kaldı.

 

 

BU BİR KENTİN AYIBIDIR

HELAL OSUN ŞU MÜTEAHHİT DEDİĞİNİ YAPTI  YA..!

 

“STAT İÇİN ‘3 AY’ EK SÜRE DAHA VERİLDİ” 

 

IMG_3868 (3)

 

Kardemir Karabüksporun süper lig karşılaşmalarını oynadığı ve Kulübün kendi kasasından 800 bin  lirayı aşkın harcamalar yaptığı stadyum yapımı tam bir yılan hikayesine döndü.

 

KENTİN VALİSİNİ KANDIRIYORLAR

 

İnşaat çalışmaları halen devam eden ve 7 ay içinde bitirilmesi gerekirken 9.ayda bitirileceği Vali İzzettin KÜÇÜK’E söz verilmense rağmen bitirilemeyeceği anlaşılan ardından  3 ay lık ek süre uzatım hakkını da kullanan müteahhit firma  dediğini yaptı.

 

TEK SIKINTI GSGM VE YAPILAN DEVLET İHALE YÖNTEMİ Mİ?

 

Yenişehir Dr Necmettin Şeyhoğlu  stadyumu  Protokol-Basın Tribünleri olarak  yapım inşaatı devam eden kısmın  tamamlanamaması üzerine Karabük’te ki yatırımları gezen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili   Mehmet Ali Şahin bir açıklama yaparak   “Bizim devlet olarak hükumet olarak Tribünün bir an önce bitirilmesi konusunda hiç bir eksiğimiz yok. ödeneğimiz hazır, ihalesi süresinde yapıldı. müteahhit arkadaşımızın belirlenen süre içerisinde bitirememesi nedeni ile yasadan kaynaklanan uzatma hakkını kullandığı anlaşılıyor. biz şimdi sezon açıldığında o tribünün bitmiş olmasını bekliyorduk. ama müteahhit arkadaşımızın belki biraz ağırdan almasından belki bizim bilmediğimiz kendisinin bildiği sebeplerden dolayı biraz geciktiği anlaşılıyor. Ancak hiç olmazsa bu yıl bitmeden o tribün tamamlanmalı. Yenişehir Dr.N.Şeyhoğlu stadı her türlü hazır hale getirilmeli bunu takip ediyoruz” dedi.

 

HİÇ BİR CEZAİ İŞLEM YAPILAMAZ

 

Gecikmeler nedeni ile müteahhit firmaya cezai işlem yapılacak mı sorumuza Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve İl Müdürlüğü yetkilileri Müteahhit firmanın suçu yok normal süre uzatımını kullandı, her yerde işler istenildiği gibi olmuyor derlerken Karabük Milletvekili ve AK Parti Genel başkan Yardımcısı  Mehmet Ali Şahin ise  “ Bu konu  bizim sorumluluğumuzda değil,  Konu tamamen Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün işidir. Eğer yasal bir sorun varsa onlar müdahil olurlar” dedi.

 

2 YILDA TAMAMLANAN STADYUMLARDA VAR..!

RİZE 2009 TAMALANDI bursa timsah arena

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye de son 5 yıldır spor tesislerine yönelik modernizasyon/revizyon çalışmaları hızlandı. Buna paralel olarak Rize Stadyumu 2007 de başlanıldı 2009 da açıldı. Bursa Arena Timsah için 450 gün süre verildi ve tamamlanıyor, Konya,Eskişehir stadyumları için Gençlik Spor Genel Müdürlüğü 400-450 günlük süreler ile ihaleye çıktığı ifade edilirken Karabük’ün 900 gün ve üzerine 300 gün ilave süre alması yadırganıyor.

 

SUÇ YAPIM FİRMASINDA MI, ?

 

Yenişehir Dr Necmettin Şeyhoğlu stadyumu okullar bölgesinde olduğu için inşaat çalışmalarının zaman zaman yapılan sınavlar ve bayram kutlamaları nedeni ile durdurulduğunu iddia edilirken yine kale arkaları-maraton tribünler tamamlandıktan sonra protokol-basın tribününün yapımına çok geç başlanıldığını o dönemde sahanın kaymaması için fore-kazıkların projede olmaması ve Gençlik Spor Müdürlüğünün projeyi  tam hazırlayamadıkları dolayısı ile bu sıkıntılardan kaynaklanan  gecikmeler yaşandığı belirtiliyor.