Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ULAŞAN KUTLAMA MESAJLARI

  10 OCAK ÇALIŞAN

 

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ DOLAYISI İLE GELEN KUTLAMA MESAJLARI 

 

 

6Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Vergili’nin mesajı şu şekilde: “Gazetecilere önemli imkanlar sağlayan ve 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle o günden beri kutlanan Çalışan Gazeteciler Bayramı, basın çalışanlarının sorunlarının konuşulup çözüm yolları aranması nedeniyle önemli bir gündür. Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan Türk Basını, her zaman ve her yerde doğru haber vererek, objektif davranarak, zaman mevhumu gözetmeden görevini yerine getirmeye çalışmaktadır. Düşünceleri ve yorumları ile toplumu bilgilendiren, laik demokrasi adına dünyanın sorunlarını gündeme taşıyarak bilgi dağarcığının gelişmesine ve toplumun değişimine olanak sağlayan, ekonomik ve sosyal sorunları cesaretle irdeleyen, basın meslek ilkelerine uyarak görev yapan tüm çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini en içten dileklerimle kutlarım. Yerel yönetim anlayışımız gereği, yapıcı, tarafsız, doğru eleştirileri her zaman dikkate aldığımızı ve çalışmalarımıza yön verdiğini belirtir, başta görevi başında olmak üzere Hakk’ın rahmetine kavuşan tüm gazetecilere rahmet, çalışan gazetecilere ise aileleriyle birlikte hayırlı, huzurlu ve başarılı bir ömür dilerim” dedi.

===============

 Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin UYSAL ‘ın  Kutlama Mesajı 

rektrrrÇağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu ve samimi gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirebilmek için bütün olumsuzluklara rağmen görevini en iyi şekilde temsil etmeye çalışarak; kaliteli vizyon anlayışı sağlayan meslek gruplarından bir tanesidir.
Şüphesiz ki bireyin haber alma hakkını sağlayan ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biri olan gazetecilik mesleğinin kahramanları gazetecilerimiz; çevrelerini çok iyi gözlemleyerek yanlışları korkusuzca ortaya çıkaran, toplumsal olaylara yapıcı ve eleştirisel bakış acısıyla farklılık kazandıran demokratik toplumların bekçileridir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta ilimizde hassasiyetle görevlerini yerine getiren üniversitemizin görünmez mimarları olan güzide basın mensuplarımızın ve ülkemizde bu görevi başarıyla sürdürerek gündemi belirleyen, yorum, eleştiri ve haberleriyle kamuoyunun doğru bilgilenmesini sağlayan, çok sesliliğin ve özgürlüğün temel taşlarından olan tüm basın mensubu arkadaşların 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum.

===============

 

Aksoy “ Gazetecilik Fedakarlık İsteyen Çok Önemli Bir Meslektir “ diyerek günün anısına açıklama yaptı

1765_20140109104135_1Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Aksoy, basın mensuplarının vatandaşların haber alma hakkını ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirme gibi önemli bir görev üstlendiklerini ifade ettiği mesajında, şu görüşlere yer verdi: “Gazetecilik, fedakârlık isteyen, şartları ağır olan önemli bir meslektir. Kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan değerli arkadaşlarımız, içinde bulundukları şartların tüm ağırlığına rağmen görevlerini büyük özveriyle yerine getirmektedirler.

Mesleğe gönül vermiş aynı zamanda bir kamu görevi yaptıklarına inandığım ve gece-gündüz demeden toplumu bilgilendirme görevini yürüten Safranbolu ve Karabük başta olmak üzere, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum.

========

oc_ak

KESKİN GAZETECİLERİ KUTLADI 

İl Emniyet Müdürü Oktay Keskin yayınladığı kutlama mesajında: ” İl Emniyet Müdürü Gazetecilik, kamu adına gerçekleri araştırma, kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Bu yönü ile demokratik toplumun en temel dinamiklerinden biridir.Bu önemli görevi gerçekleştirmek için zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile çalışan değerli gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü teşkilatım adına kutluyor, bu vesile ile görevini yaparken şehit düşen gazetecileri rahmetle anıyorum.” dedi

============

Sedat NAMAL KARABÜK TSO BAŞKANI  KUTLAMA MESAJI

SN10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Başkan İsmail Toksöz, “Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir çalışmayı içermektedir. Yerel basınımız da, ilimizde olan gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendirmekte, vatandaşlarımızla kurumlar arasında köprü görevi görerek, ilimizin kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenmektedirler. Günün 24 saatini çalışarak, doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ulaştırmak için fedakarca çalışan gazetecilerimiz, bir anlamda toplumun sesi olarak ilkeli ve tarafız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin yerine getirdikleri bu önemli kamu hizmeti için teşekkür eder, fikir işçisi gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl geçirmelerini dilerim” dedi.

 

 

===============

DSCF6630AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan’IN  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlama mesajı
“Basın çalışanlarının, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nü kutluyorum. Değerli Gazeteci kardeşlerimize sağlık, mutluluk, başarı ve aileleriyle birlikte huzurlu günler, işlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.
Dünyada en sıkıntılı işer arasında gösterilen Gazetecilik mesleğinin kutsal bir görev olduğunu ifade eden Ceylan; “Gazeteciler her zaman olayların tam ortasında yılmadan, korkmadan hizmet vermeye ve dünyayı bilgilendirmeye çalışıyorlar. Kendi ailelerinden ödün vererek; çocuğunu, eşini günlerce görmeden her şekilde haber peşinde koşarak bilgi dağıtma amacıyla görev yapmaktadırlar. Şuanda da dünyanın bazı ülkelerinde yaşanan savaş olaylarını görüntülemek adına oralarda olan gazeteciler hayatları pahasına işlerini icra etmektedirler” diye konuştu.
Dünya basının yanında Yerel Medyada çalışan gazetecilerin de bin bir türlü sıkıntılarla uğraştığını kaydeden Ceylan konuşmasına şöyle devam etti:” Yerel basında çalışan kardeşlerimizde takdir edilecek şekilde görevlerini yerine getirmektedir. Gece gündüz demeden koşturmaca içerisinde uğraşmaktalar. Karabük’te de bu anlamda üstat diyebileceğimiz birçok emektar ağabeylerimiz, kardeşlerimiz hizmet vermekteler. Emektar ağabeylerimizin yetiştirdiği çok sayıda genç gazeteci kardeşlerimiz de Karabük Halkına yaşanan olaylar hakkında bilgi vermek adına hizmet etmektedirler. Ben tekrar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle cefakar basın mensupları kardeşlerimizin gününü kutluyor ve aileleriyle sağlıklı, mutlu, huzurlu, başarılı günler diliyorum. Kaleminize sağlık diyorum.”

 ===========

DEMİR ” FEDAKARCA KAMU GÖREVİ YAPAN GAZETECİLERİN GÜNLERİNİ KUTLUYORUM”

ERDALCHP Belediye Başkan Adayı  Erdal DEMİR 10 Ocak çalışan GAzetecileri Kutlayarak bir mesaj yayımladı ; “Ülkemizde gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesinin simgesi olan 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 Sayılı Kanun, gazetecilerimiz için büyük önem taşıdığından 10 Ocak tarihi ‘’Çalışan Gazeteciler Günü’’ olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle tüm basın mensuplarımızın “Çalışan Gazeteciler Gününü” kutluyorum.Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktarmaktadırlar. Vatandaşlarımızın en doğal hakkı olan bilgi almalarını zamanında doğru ve eksiksiz sağlayarak milletimizin vicdanının sesi olmaktadırlar. Kamuoyunu, haber alma adına önemli görev üstlenen gazeteci arkadaşlarımız, ilimizde olan gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendirmekte, ilimizin kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik tanıtımına önemli katkılar sağlamaktadır.Çok değerli Bu gün vesilesi ile tekrar ,  üstün gayret ve zor şartlarda görev bilincini kaybetmeden, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde çalışan gazetecilerimizin   onurlu görevi layıkıyla yerine getirdiklerine inancı  ile görevlerini  vefakârca yapan  gazetecilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, başarılarının devamını dilerim.” 

==================

 

fad_ilKardemir Genel Müdürü Fadıl Demirel yayınladığı mesajında; “Kamuoyunun aydınlatılmasında gazetecilik mesleğinin çok büyük bir önemi var. Bu mesleği icra eden gazetecilerimiz meşakkatli ve zor bir iş yapıyorlar. Kamuoyuna haberlerin aktarılmasında aralıksız olarak görev yapan tüm gazetecilerimize kolaylıklar diliyor ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum” dedi.

 

 

 

karabukgundem@hotmail.com

Web Tasarım & SEO: Best4SEO