Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“105 MİLYONLUK SPOR YATIRIMI DEVAM EDİYOR”

Gençlik ve Spor Bakanı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç,Karabük’e geldi. Spor tesisleri konusunda yapacağı açıklamalar çok önemliydi ama Bakan Kılıç’ta ortadan konuştu. Bir müjde 22-23 Ekimde temeli atılacak Spor salonu için oldu.

 

Korumalar Bakan Suat Kılıç etrafında çelikten bir set örerken, basın mensuplarını soru sormak için bile yanaştırmadılar. Bakan incelemelerini yaptı ve maçını seyretmek için 3 yıldır yarım kalan stadyuma geçti.

BAKAN SUAT KILIÇ  YÜKLENİCİ FİRMALAR İLE GÖRÜŞTÜ ,STADYUM İÇİN 29 EKİM DENDİĞİNDE İSE BİTMEZ TFF NİN BURAYA SEYİRCİ ALACAĞI TARİH YIL SONU OLUR DİYE DE DÜZELTME YAPTI. ÖTE YANDAN OLİMPİK HAVUZ İÇİN YAPILAN DEĞERLENDİRMELERDE , BASIN MENSUPLARI BAKAN’A YANAŞAMADI.. ANCAK DURUM BELLİ OLDU..

” STADYUM  VE  HAVUZ   YIL  SONUNA  BELKİ  ? ”   

DSCF2833 Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Karabük’e yaptığı ziyaret öncesi Eskipazar ilçesinde bir dizi incelemelerde bulundu. Yapımı devam eden Gençlik Merkezi ile yapımı tamamlanan spor salonunu inceleyen Kılıç, burada sporcu öğrencilerle el ense çekmeye çalıştı. Bakan Kılıç, daha sonra Cuma namazını Köprübaşı Camii’nde kıldıktan sonra Karabük Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret ederek brifing aldı.   Bakan Kılıç “Biz Türkiye Cumhuriyeti hükumeti olarak spor alanlarında şiddet ve düzensizliğin önlenmesi konusunda çok sağlam bir iradeyle kararlı bir adım atmaya hazırlanıyoruz.” dedi..   DSCF2863Bakanlığına bağlı Karabük’te yapılacak olan yeni yatırımlar ile ilgili bilgiler veren Kılıç şöyle dedi, Karabük Merkez yüzme havuzunun inşaatına devam ediyoruz. Karabük Merkez de 2 bin 500 kişilik bir spor salonunu yapacağız. 22 Ekim 2013 tarihinde ihalesini gerçekleştireceğiz. Para problemimiz yok iyi bir müteahhit denk gelirse gelecek yıl sonuna kadar bu spor salonu hizmete girmiş olacak.” dedi   Stadyum konusunda da inceleme yapacağını belirterek ön bilgi veren bakan Kılıç ” Dr. Necmetin Şeyhoğlu Stadyumumuz bizimde imalatını bir an evvel tamamlamayı gayret ettiğimiz bir stadyum.” dedi   “Merkez öğrenci yurdu 600 kişilik olacak. Yapılacak yurdumuz üçer kişilik olarak yapılacak, buzdolapları daha koyacağız. Yani kısacası gençlerimize otel odası konforunda yaşam alanları oluşturuyoruz. Safranbolu’da 200 kapasiteli öğrenci yurdunu yapacağız.” diyerek yurtlar konusunda ki rakamlara da açıklık getiren Bakan Kılıç ” Eflani Spor sahasının kapatılması yapımı tamamlandı. Ovacık Spor sahası ışıklandırılması ve soyunma odaları yapıldı. Yenice spor sahası sporcu ve hakem odaları yapımı tamamlandı Eflani futbol sahası atletizm pisti drenajı yapımı tamamlandı. Arıcık futbol sahasına parasal destek sağlıyoruz yapımı devam ediyor. Bunların toplam maliyetini söyleyecek olursak Karabük ilinde devam etmekte spor yatırımları ve gençlik yatırımları 105 milyon lira artı yüzde 18 katma değer vergisi yani toplam 125 milyon lira. Hükumetimizin bugün itibari ile Karabük’te devam eden yatırımları var.” şeklinde açıklamalar yaptı. Bakan Kılıç bu akşam Karabükspor-Bursa spor karşılaşmasını izleyecek.

İŞTE BAKAN KILIÇ’IN AÇIKLAMALARI

Web Tasarım & SEO: Best4SEO