Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SAFRANBOLU’DA RAMAZAN BİR BAŞKA

Safranbolu Belediyesi Tarafından Gerçekleştirilen

Safranbolu Belediyesi Tarafından Gerçekleştirilen Ve Geleneksel Hale Getirilen Ramazan Akşamları Yine Coşku İle Başladı.

SAFRANBOLU’DA RAMAZAN BİR BAŞKA

7 Temmuz 2013 Pazar akşamı Kanal 7 nin sevilen ve ilgi ile izlenen Önde Gidenler isimli programın yapımcısı ve sunucusu, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun Ramazan ayının güzelliklerinden, lütuflarından, bereketinden söz etmesi ile başladı.

Aslanlar Kültür Merkezindeki ile program Kuran – Kerim okunması ile başlayan Ramazan Akşamları ilk programının açılış konuşmasını ise Safranbolu BelediyeBaşkanı Dr. Necdet Aksoy, “ 2009 yılından bu yana Ramazan akşamlarını farklı bir havaya bürümek, insanlara ramazan coşkusunu yüreklerinde hissettirebilmek, yine ramazan ayını vatandaşlarımızın sevdikleri ve beğendikleri sanatçılar ve etkinlikler ile kutlayabilmek amacı ile böyle bir program düzenledik ve 4 yıldır her yıl artan başarı oranı ile devam etmekteyiz  “ dedi.

Bu yıl yine Merkez Parka kurulan Ramazan çadırında günlük 800 e yakın vatandaşımıza iftar menüsü ikram edileceğini sözlerine ekleyen Başkan Aksoy, Ramazan ayının tüm İslam âlemine hayırlı olması dileklerini iletirken; “  davetimize bizleri kırmadan icabet deden İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden eski mesai arkadaşım, Kanal 7 ekranlarını tüm dünya tarafından izlenilen ve beğenilen bir programını icra eden, Ömer Döngeloğlu Hocamıza da teşekkürlerimi sunuyorum. Mübarek Ramazan Ayı hayırlara vesile olsun inşallah “ dedi.

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu ise yaklaşık 2 saat boyunca Ramazan Ayının nimetlerinden, bereketinden, lütuflarından söz ederken, Safranbolu’ya olan hayranlığından ve Başkan Aksoy’un Safranbolu’yu gerçekten dünya tarafından tanınan bir şehir haline getirdiğini, böylesi mübarek günlerin yine böylesi güzel programlarla kutlanmasının çok güzel davranışlar olduğunu söyledi.

Program saat 24.00’a kadar devam ederken Aslanlar Kültür Merkezi neredeyse tamamen dolu idi.

Ramazan Akşamları programları 9 Temmuz 2013 Salı akşamı çocuklara yönelik Karagöz – Hacivat gösterileri ile start alırken, Ramazan ayı boyunca çeşitli müzik, eğlence, gösteri programları ile devam edecek.