Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajları

Milletvekili Cem Şahin’den 15

Milletvekili Cem Şahin’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı:

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ile TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi de olan Cem Şahin, yayımladığı mesajında, 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 7 yıl geçtiğini anımsattı.

Mesajında, başta Karabüklü Metin Arslan ve Barış Efe olmak üzere istiklal ve istikbal davası için FETÖ ihanet çetesi mensubu hainlere karşı koyarken şehadete yürüyen 252 şehide Allah’tan rahmet dileyen Şahin, şunları kaydetti:

“15 Temmuz 2016 günü, ülkemizde demokrasimizi hedef alan hain bir darbe girişimi yaşandı. Bu hain girişim, ülkemizin istikrarını, birlik ve beraberliğini hedef alarak milletimizin iradesini yok saymayı amaçlamıştır.

O gece, milletimiz tanklara, tüfeklere, silahlı saldırılara karşı dik durmuş, meydanlara inmiştir.

Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin onurlu duruşu ve eşi benzeri görülmemiş cesareti ile hain darbe girişimi püskürtülmüştür.

Türk Milleti, verdiği ikinci kurtuluş mücadelesi ile bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini ilan etmiştir.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz bu destanın kahramanlarıdır. Onlar, bu toprakları vatan yapan, bayrağımızı dalgalandıran yiğitlerdir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı toplumsal hafızamızın diri tutulması, demokrasimizin güçlenmesi ve şehitlerimizin ve gazilerimizin hatırlanması için çok önemlidir.

Bu düşüncelerle hain darbe girişiminin 7. Yıl dönümünde, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, gazilikle şereflenen tüm kardeşlerimize sıhhat diliyorum.

Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun. “

Milletvekili Ali Keskinkılıç’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı:

TBMM KİT Komisyonu Katip Üyesi de olan Keskinkılıç, yayımladığı mesajında, 15 Temmuz darbe girişiminin 7. yılını kutladıklarını ifade etti.

Mesajında, Türkiye’nin demokrasi tarihinde unutulmaz bir direnişin yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Keskinkılıç, şunları kaydetti:

“15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizin bağımsızlığına, özgürlüğüne ve demokrasisine kasteden FETÖ’cü hain bir grup, milletimize silah doğrulttu.

Ancak, bu hain kalkışma karşısında milletimiz, demokrasiye, milli iradeye ve özgürlüğüne olan bağlılığını göstermek için meydanlara çıktı.

Bu destansı direnişte, 252 vatandaşımız hayatını kaybetti, binlerce kişi yaralandı. Şehitlerimizin arasında Karabüklü Metin Arslan ve Barış Efe’de bulunuyor. Ben Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise şükranlarımı sunuyorum.

Onların kahramanlıkları, bu topraklarda demokrasinin ve özgürlüğün yaşamasını sağladı.
Şehitlerimizin aziz hatıralarını sonsuza kadar yaşatacağız ve gazilerimize minnettarlığımızı asla unutmayacağız.

Bizlere düşen görev, şehitlerimizin ve gazilerimizin hatırasını yaşatmak, onların uğrunda can verdikleri değerlere sahip çıkmaktır. Birlik ve beraberlik içinde, demokrasimize, milli irademize, vatanımıza sahip çıkmalıyız.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, ben tekrar tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlık ve mutluluk diliyorum.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri, 15 Temmuz 2016’da milletimizin silahlarını yine bu aziz millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuş, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşen halkımız, halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları ve düşmanca kalkışmaları, 15 Temmuz’da olduğu gibi daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahip olarak hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir. Bu duygu ve düşünceler ile vatanımıza ve demokrasimize karşı yapılan hain kalkışmaya direnen, bu uğurda canlarını feda ederek ülkemizin kaderini değiştiren 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, bütün şehit ve gazilerimizin ailelerine sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.”