Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

15 Temmuz Resim Sergisi Açıldı

 – Vali Çeber “Böyle

 –

Vali Çeber “Böyle bir milletin, böyle bir memleketin

evladı olmaktan gurur duyuyorum.”

Vali Kemal Çeber, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlik programı kapsamında Kent Meydanı Belediye Nikâh Salonunda, Anadolu Ajansının desteği ile açılan “15 Temmuz Destanı” konulu resim sergisini gezdi.

İl Genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren eserlerinde yer aldığı sergiyi gezerek bilgiler alan Vali Çeber, “İnsan aynı anda birçok duyguyu birden yaşıyor. Bir taraftan 12-17 yaş gurubundaki bu çocuklara bu şiirleri, kompozisyonları yazdıranlara lanet olsun diyorsunuz, bir taraftan bu duygularla bu şiirleri, kompozisyonları yazacak hasletlere sahip gençlerimiz var diye gurur duyuyorsunuz. Benim için ekstra bir anlamı da o günün Emniyet Genel Müdürlüğü Harekât Merkezinde bu işi koordine eden insanlardan biriydim. O resimlerden birçoğunu ben maalesef canlı yaşadım. O resimlere bakarken, izlerken bile hala tüylerim diken diken oluyor. Çünkü birçok polis ve özel harekâtçı arkadaşlar olmak üzere birçok tanıdığımı da şehit verdim, o beni fazladan biraz duygulandırdı. Elhamdülillah böyle bir milletin fertleriyiz hepimiz. Bu resimlere yansıyan duygular var kalbimizde. Allah bir daha bu memlekete böyle kalleşlikler yaşatmasın, bundan sonra böyle bir cürete kim kalkışır bilmiyorum fırsat vermesin. Bu sergi, bir süre daha dikkatli, tedbirli ve kontrolü elimizden bırakmadan mücadeleye devam etmemiz fikrini tazelememiz anlamında da bir ışık verdi. Sanatsal anlamda sergileri değerlendirmek lazım ama bugün öyle sanatsal anlamda diyecek çok bir şey yok. Sadece duygusal anlamda böyle kelamlar etmek mümkündür. Böyle bir milletin, böyle bir memleketin evladı olmaktan gurur duyuyorum. Bu memlekete sahip olmanın, bu memleketin kolay kazanılmadığının, bu memleketin bir ferdi olmanın çok zor ve aynı zamanda da değerli olduğunu vurgulamak istiyorum.”diye konuştu.

Sergi açılışına Vali Çeber’in yanı sıra Vali Yardımcısı Gökay Özkan, İl Jandarma Komutanı J. Albay Cihan Ulukaya, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sergi açılışının ve serginin gezilmesinin ardından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlik programı, Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Elemanı Yrd. Doç. Dr. Tahir Bilgili’nin verdiği konferans ile sona erdi.