Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

19 MAYIS ATATÜRK’!Ü ANMA VE GENÇLİK BAYRAMI PROTOKOL MESAJLARI

   KARABÜK MİLLETVEKİLİ CEM

 

 KARABÜK MİLLETVEKİLİ CEM ŞAHİN’İN 19 MAYIS MESAJI

Milletvekili Şahin: “Hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gençlerimize her türlü imkânı ve fırsatı veriyor, 105 yıl önceki ruhla Türkiye Yüzyılını inşa ediyoruz.”

AK Parti Karabük Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Cem Şahin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı da olan Şahin, mesajında, Bugün Milli Mücadelenin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yıldönümünü kutladıklarını, 19 Mayıs 1919’un tarihin akışına yön veren önemli bir gün olduğunu ifade etti.

Tarihin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından birinin yazılmaya başlandığı 19 Mayıs’ı Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiğini belirten Şahin, bağımsızlık meşalesinin yakıldığı bu önemli günün gençliğe ve spora adanmış bir bayram olarak kutlandığını aktardı.

Ecdadın sergilediği kahramanlıkları gelecek nesillere aktarmanın en önemli görevleri olduğunun altını çizen Şahin, şunları kaydetti:

“Atalarımızdan teslim aldığımız emanete sahip çıkıyor, gençlerimizi tüm alanlarda destekliyoruz. Hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gençlerimize her türlü imkânı ve fırsatı veriyor, 105 yıl önceki ruhla Türkiye Yüzyılını inşa ediyoruz. Ülkemizin geleceğini inşa ederken de bilim, sanat ve spor gibi alanlarda atılım yaparken de en çok gençlerimize güveniyor, başarılarıyla iftihar ediyoruz.

Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu emanet ettiğimiz gençlerimizle ülkemizin daha çok kalkınacağına ve büyüyeceğine inanıyoruz.

Ben bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum.”

 

MİLLETVEKİLİ CEVDET AKAY’DAN 19 MAYIS MESAJI

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Akay yayınladığı mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ve cumhuriyet kararlılığıyla İstanbul’dan
ayrılarak Samsun’a ayak bastığındaki aynı azim ve kararlılıkla hareket edecek; Gençlerden aldığımız güç ve kararlılıkla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasiyle taçlandıracağız.” dedi.

Milletvekili Akay yayımladığı mesajında, “Mustafa Kemal hakkındaki idam kararını yırtıp atmış; kendisini, hayatını feda ettiği halkına emanet ederek İstanbul’dan Samsun’a geçerek bağımsızlık yürüyüşünü başlatmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastığında ülkemizin üzerine güneş doğdu. Ulu önderimiz 19 Mayıs’ta emperyalistlere karşı dünyada eşi benzeri görülmemiş bir duruş sergileyerek Türk Milleti’nin Anadolu’daki varlığı perçinleyen Kurtuluş Savaşı’nın meşalesinin yakmıştır.

19 Mayıs ruhuyla gençlerimizin ülkemizi ileriye taşıyacağına; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük hedefi olan
Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak idealini gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır.

AKP iktidarının 22 yıldır uyguladığı yanlış politikalar gençleri ülkemizden koparmış, geleceğimiz olan gençlerin hayallerinin üzerine gölge düşürmüştür.

AKP döneminde gençler iş bulma ümidini kaybettiler ve iş aramaktan vazgeçtiler. AKP’nin iktidara geldiği yıl olan 2002 yılının 3. çeyreğinden bu yana gençlerde geniş tanımlı işsizlik oranı yüzde 26’dan yüzde 32’leri aşmış durumda. AKP’nin iktidara geldiği 2002 3. çeyreğinde gençlerde dar tanımlı işsizlik oranı yüzde 18,3 ve geniş tanımlı işsizlik oranı yüzde 26,1 idi. Dar ve geniş tanımlı işsizlik arasındaki puan farkı 7,8’di. 2024 yılına geldiğimizde ise dar tanımlı işsizlik oranı yüzde 16,3, geniş tanımlı işsizlik oranı ise yüzde 34,9 olarak gerçekleşti. Geniş tanımlı genç işsizliği dar tanımlı genç işsizliğinden yaklaşık 18,6 puan fazla olarak gerçekleşti.

2023 itibarıyla Türkiye’de 15-24 yaş arası 11 milyon 831 gencin 2 milyon 661 bini ne eğitimde ne istihdamda yer alıyor. Başka bir deyişle, 2023 itibarıyla Türkiye’de her 5 gençten en az birisi boşta geziyor. Türkiye bu oranla, eğitim ve istihdam dışı gençlerde Avrupa birincisi.

Yine TÜİK’in yayımladığı son verilere göre, ülkemizden yurt dışına 139 bin 531 kişi göç etmiş. Ülkemizden göç eden nüfusun yaş gruplarına bakıldığında ise göç edenlerin yüzde 42’sini 20- 34 yaş grubu oluşturuyor. Bu karanlık tabloyu değiştirecek, gençlerimizin kaybolan umutlarını tekrar dirilteceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimizin ve azi milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını
kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyor; gazilerimize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Karabük Üniversitesi, gençlerimizin hem akademik hem de sportif anlamda en iyi şekilde yetişmeleri için gerekli tüm imkanları sunmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, vatan sevgisiyle dolu, bilime ve spora önem veren bireyler olarak yetişmeleri en büyük hedefimizdir. Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Türk Ocakları Karabük Şube Başkanı Prof.Dr Taşkın Deniz 19 Mayıs Mesajında ;

“Türk İstiklalini ve Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmekle vazifelendirilmiş ve bu vazifeyi yerine getirecek kudreti damarlarındaki asil kanda taşıyan Türk Gençliği’nin 19 Mayıs Bayramı kutlu olsun. Gençliğimiz aziz Türk milletin en dinamik gücü, her zaman ve her yerde ümidi, devletimizin geleceğinin teminatıdır. Türk Ocakları Karabük Şubesi ailesi olarak; bu bilinçle kendilerini yetiştirmeleri, aklı ve bilimi rehber edinmeleri umudu ve duası ile her daim onlarla gurur duyuyoruz.” dedi

karabukgundem@hotmail & WhatsApp hatlarımıza gelen mesajlar yayınlanmıştır