Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

HOCA BUNU ÇOKTAN HAK ETTİ.

    KBÜ BİR

 

 

KBÜ BİR HAYALİ DAHA GERÇEK YAPTI.KARABÜK SİVİL HAVACILIK YO KARARI 24 TEMMUZ 2013 TARİHLİ RESMİ GAZETENİN 28717 SAYISINDA YAYINLANDI VE YER TESPİT ÇALIŞMALARI  BAŞLADI. ŞİMDİ KARABÜK ÜNİVERSİTESİ İÇİN 24 SAAT GÖREV YAPAN , KBÜ YERLEŞKESİN DE Kİ BAŞARILI DİĞER ÇALIŞMALARI YANI SIRA 6 YILDA ÜNİVERSİTEYİ DEVLER LİGİNE TAŞIYAN , BAŞARILI REKTÖRÜN ADININ BU HAVAALANINA VERİLMESİNİ İSTİYOR.

 

 

KBÜ’DE YAPILACAK SİVİL HAVACILIK  YÜKSEK OKULU   HAVAALANIN

İSMİ

“BURHANETTİN UYSAL HAVAALANI”

OLSUN İSTENİYOR 

2

 

Karabük Üniversitesi Karabük’ün lokomotifi olmaya devam ederken şimdi bir hayali daha Rekör  Prof Dr Burhanettin UYSAL ile birlikte gerçekleştiriyor.

Aylar önce KARABÜK GÜNDEM haberlerinde verilen ve KARABÜK çok yakında hava alanı da kavuşacak haberimiz bugün resmi gazetede yayımlanan karar ile doğrulandı.

‘İhtiyaca ve geleceğe dönük Akademik birimleri bünyemize katarak Üniversitemizin gücüne güç katmaya devam ediyoruz.’ diyen Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal yaptığı açıklama da; “Ülkemizde son yıllarda hava taşımacılığında görülen hızlı büyüme, beraberinde, bu alanda eğitilmiş insan kaynağı ihtiyacını da ortaya çıkardı. Karabük Üniversitesi bünyesinde açılan Sivil Havacılık Yüksek okulumuzda 1 yıl zorunlu İngilizce hazırlık sınıfından sonra 4 yıllık lisans eğitimi ile çok iyi derecede yabancı dil bilen ileri bilgi ve beceriye sahip, havacılık sektörünün ihtiyacı olan nitelikli personel gereksinimin karşılanmasında önemli bir rol oynayacağımıza inanıyoruz. Bu sürecin olumlu sonuçlandırılması ve Yüksek okulumuzun Üniversitemize kazandırılması konusunda emek sarf eden, katkı sunan başta değerli TBMM Eski Başkanımız ve Karabük Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Şahin ve Karabük Milletvekilimiz Sayın Osman Kahveci beyefendiler olmak üzere;  İlin yöneticilerine, kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine, sanayicisine, tüm paydaşlarımıza ve Karabük Halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte daha ileriye gideceğimize olan inancımızın tam olduğunu bir kez daha belirterek, Yüksek okulumuzun Üniversitemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”   Dedi.

KBU REKTORU UYSAL:

KARABÜK HOCANIN İSMİ VERİLSİN İSTİYOR

 

Her zaman BİZ ifadesini kullanan  Rektör Prof Dr Burhanettin UYSAL ;  “KBÜ KARABÜKLÜĞLERİN ve Ülkenin dört bir yanından gelen çocuklarımızın eseridir , üniversitedir”  diyerek kentle Üniversiteyi kaynaştırmanın ötesinde bölgenin  gelişiminde olacak bir çok projede imza atarak vatandaşların sevgisini kazandı.

Bu sevginin bir karşılığı olarak ve Rektör hocanın hizmetlerinin her zaman anımsanması adına şimdi Karabük’lüler üniversite kurulacak olan havalimanına Rektör hocanın isminin verilmesini istiyorlar.