29 Ekim Cumhuriyet Bayram Mesajları

Son Güncelleme : 28 Ekim 2020 - 13:06

Vali Fuat Gürel in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı


Karabük Valisi Fuat Gürel mesajında, “Kadîm bir medeniyetin ve gönülleri kaynaştıran şanlı bir tarihin mirasçıları olarak bizler bugün eşi benzeri görülmemiş zaferlerle kalbimize yazdığımız Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz. İstiklal ve İstikbal uğruna insanlık tarihinin en büyük mücadelelerinin hep baş kahramanı olmuş Aziz Milletimizin kahraman evlatları geçmişte olduğu gibi bugün de canından aziz bildiği değerleri etrafında ümit, inanç ve kararlılıkla kenetlenmiş ve ülkemizi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister” veciz ifadelerinden aldığı sorumlulukla Milletimizi alî hedeflerine ulaştırmak için durmadan, hiç yorulmadan emin adımlarla koşmaktadırlar. Cumhuriyet; hiç kimseyi ötekileştirmeden tüm insanlığı adalet, barış ve milli irade unsurları çerçevesinde kucaklayan bir değerler manzumesidir. Millet olarak içinde bulunduğumuz barış, güven ve huzur ortamını bozmaya yeltenenler geçmişte olduğu gibi bugün de vardır ve hep olacaktır. Ancak; bugün evlatlarımızın her alanda dünyanın her köşesinde gösterdiği büyük başarıları ve azametle vakur duruşları ile verdikleri insanlık dersi bu topraklarda Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin mübarek kanlarıyla yakılmış olan İstiklal ve İstikbal Meşalesinin hiç sönmediğinin ve sönmeyeceğinin en önemli göstergesidir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan, bayrak ve mukaddesatımız uğruna şehitlik mertebesi ile şereflenmiş Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi şükranla anıyor; şehitlerimizin Aziz emanetlerine, kahraman gazilerimize ve Karabüklü hemşerilerimin nezdinde tüm vatandaşlarıma sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Karabük Belediye Bakanı Rafet Vergili’nin mesajı

AK Parti Milletvekili Niyazi Güneş’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayram Mesajı

Değerli hemşehrilerim, Cumhuriyetimiz bugün 97. Yılını kutluyor. Cumhuriyet, Türk milletinin verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir. Gazi Mustafa Kemal’in liderliği ve yüce Meclisimizin cesur kararları neticesinde Kurtuluş Savaşı’nda tarihi bir başarı elde edilmesi ve ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, Anadolu’daki bin yıllık egemenliğimizi ebedileştiren ileri görüşlü bir adım olmuştur.
Tarih boyunca büyük imparatorluklar ve devletler kurmuş Türk Milleti’nin geçmişi bakımından kısa sayılabilecek 97 yıllık bir zaman diliminde Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada güçlü bir devlete dönüşmesi ve uyguladığı dirayetli politikalarla hedeflerine doğru kararlı bir şekilde ilerlemesi bir başarı ve gurur tablosudur. Bugün Ülkemizin ulaştığı pozisyon, Türkiye Cumhuriyeti’nin daha başlangıçta ne kadar sağlam temeller üzerine kurulduğunu açıkça ortaya koymaktadır.
Cumhuriyetimiz güçlenen demokrasisiyle, nitelikli insan gücüyle birlik ve beraberlik içerisinde geleceğin müreffeh bir ülkesi olmaya doğru emin adımlarla ilerlemektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Karabük AK Parti Milletvekili Cumhur Ünal’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

“Tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanıyla İstiklaline ve istikbaline sahip çıkan Aziz Milletimiz, geçmişte olduğu gibi günümüzde de birlik ve beraberliğini koruyarak birbirine daha sıkı bağlarla bağlanmış ve kenetlenmesini bilmiştir.

Cumhuriyetimiz, kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünüdür; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, birinci sınıf vatandaş olarak gören, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimidir.

Milletimizin her ferdi, özellikle çocuklarımız, gençlerimiz; Cumhuriyetini ve millî egemenliğini yorulmadan her zaman koruyacak ve sahip olduğu milli ve manevi değerlere bağlılığını devam ettirecektir. Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve sağlam demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir ve bunu sürdürecektir. Bu süreçte kuşkusuz Karabük ilimiz de her alanda Ülkemizin gelişim dinamosu olmaya devam edecektir. Öğüt verilen değil sözü dinlenen, başarıları örnek gösterilen bir ülkeyiz.
Birlik ve beraberliğimiz sürdükçe, atalarımıza layık evlatlar olarak azimle çalıştıkça, Dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürüyeceğimizi unutmamalıyız. Cumhuriyetimizin üzerinden yüz yıl da geçse, bin yıl da geçse, bizi vatanımızla sınamaya kalkanlara cevabımız hep canımız pahasına mücadele etmek olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, başta Karabük’lü hemşehrilerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet bayramını yürekten kutluyorum.”

Rektör Polat´tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Cumhuriyet, ortak irade ve iman ile kazanılan bir zaferden sonra Anadolu’dan bir güneş gibi yükselmeye başlamıştır. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Kurtuluş Savaşı’nda canını ve malını ortaya koyarak hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya ilan eden milletimiz, bugün de aynı irade ve kararlılıkla vatanına yönelen her türlü tehlikeye karşı göğsünü siper etmektedir.

Cumhuriyetimizin 97. yılında bir kez daha ifade etmeliyiz ki; uğruna milli mücadele verdiğimiz değerleri diri tutarak gelecek nesillerimize aktarmak, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirerek ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmek, her daim milletimizin ve devletimizin huzur ve refahı için çalışmak, bu cennet vatanda yaşayan herkesin en büyük sorumluluğudur.

Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, milli mücadelenin bütün kahramanlarını, geçmişten günümüze vatan ve mukaddesat yolunda canını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” 

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin Cumhuriyet Bayramı Mesajı

‘’Bugün, Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü kutlamanın, gururu ve coşkusu içindeyiz.  Büyük Milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

 Cumhuriyet bayramımızın 97. Yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı Kahramanlarımızı,  aziz şehitlerimizi,  rahmetle, minnetle; gazilerimizi de şükranla anıyoruz.

Cumhuriyetin ilanı, milletimizin, şanlı tarihindeki, en önemli dönüm noktalarından biridir, çünkü Cumhuriyet, milletimizin, bağımsızlık ve hürriyetinden, asla taviz vermeyeceğinin açık ifadesidir. Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünya ile bütünleşme kararlılığının en önemli göstergesidir. Cumhuriyet, milletçe birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde neleri başarabileceğimizin en önemli kanıtıdır. Ne mutlu ki, 97 yıl önce, Büyük Önder Atatürk’ün önümüze koyduğu, “Muasır medeniyetler seviyesine ulaşma” yolunda ilerliyoruz.

Hiç şüphe yok ki Türkiye’miz, güçlü tarih bağlarını sürdürerek temel toplumsal değerlerini ve Cumhuriyet’in temel niteliklerini koruyarak insan hak ve özgürlüklerine saygılı ve katılımcı demokrasi anlayışıyla yeni yüzyılın uygarlık oluşumları içinde, daha seçkin düzeylere ulaşacak ve sonsuza dek var olacaktır. İstiklal mücadelesindeki başarımızı, nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün, önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için, yine birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu açıktır.

Bu duygularla başta, Büyük Önder Atatürk olmak üzere, bizlere Türkiye Cumhuriyetini ve bu güzel vatanı hediye eden atalarımızın, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için, canlarını veren tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin, ülkemizin kalkınmasında Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin gelişmesi için hizmetleri geçen büyüklerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz’’.

Cumhuriyet Bayramımız, kutlu olsun.

AK Parti İl Başkanı Av. İsmail Altınöz’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı:

Milletin kendini ilgilendiren kararlarda bizzat söz sahibi olması Cumhuriyetimizin en büyük teminatıdır. Cumhuriyet başarısını ve gücünü bu kuruluş felsefesinden ve kararlılığından almıştır. Cumhuriyetle birlikte tarih sahnesindeki yürüyüşünü büyük adımlarla sürdüren milletimiz, zamanla cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırarak muasır medeniyet hedefine ulaşma yolunda büyük mesafe almıştır. Bugün Türkiye hem kendi bölgesinde hem de dünya genelinde emin adımlarla kararlı bir şekilde ilerlemektedir. Bu adımların Cumhuriyeti kuran değerler üzerinde yükselmesi ayrı bir sevinç ve gurur kaynağıdır. Kurtuluş Savaşı, ulusumuzun var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesidir. Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Her 29 Ekim’de yenilenen azim, kararlılık ve enerjimizle; Cumhuriyetin 97. yıldönümünde kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sizlerin şahsında, tüm Karabük’lü hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Abdullah Çakır’ın Bayram Mesajı

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, yaptığı yazılı açıklamada; “Cumhuriyetimizin 97. Yılı kutlu olsun” dedi. 

Çakır, yazılı açıklamasında şunları söyledi; “Değerli Karabüklüler; 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, ilkesiyle Cumhuriyetimizin 97. Yılı kutlu olsun. 

Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyetimizin tekemi demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışıdır. Hukukun üstünlüğüne inanmış bizler, şuanda  ülkemizin en büyük sorunun adalet olduğunu çok iyi biliyoruz. Üretmeyen, savurgan, liyakatsiz, yandaşları koruyan  ve dışa bağımlı bir politika izlenmesi ekonomimizin geldiği bugünü çok iyi anlatıyor. 

Kadınlarımız ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimiz, bu ağır yükün altında ezilmekte ve ezilmeye devam etmektedir. 

Kurtuluş Savaşından başarıyla çıkmış ve Cumhuriyeti kurmuş olan ülkeyiz. Bu zor koşulları da ulus olarak atlatacağımızı biliyoruz. Martın sonu bahar sloganı ile 2019 yılında geniş mutabakata dayalı verdiğimiz demokrasi mücadelimiz, ilk seçimde parlamenter sisteme  geçişimiz için mücadelemizin ilk adımı olmuştur. 

Bu duygu ve düşünceler ile 97.yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Yaşasın Cumhuriyet.” 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.