Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

3 Dr. Rapor Aldı,Hasta Çaresiz Kaldı!

SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİNDE 3

saf dev hast

SAFRANBOLU DEVLET HASTANESİNDE 3

PRATİSYEN HEKİMİ AYNI  HAFTA İÇİNDE

RAPOR ALINCA HASTANEYE GİDEN  HASTALAR

SIKINTI YAŞAMAYA BAŞLADI.

 

 

Karabük ve İlçelerinde  Sağlık sektöründe yaşanan Doktor sıkıntısı devam ederken Safranbolu Devlet Hastanesinde pratisyen 3 Doktorun aynı zamanda rapor alması manidar karşılandı. 3 Doktorun aynı anda rapor alması  Safranbolu Devlet hastanesini ile  hasta ve yakınlarını   zora düşürdü.

Vatandaşlar, ” Safranbolu’da zaten pratisyen hekim açığı var şimdi hastanemizde özellikle acil de nöbet tutan  3 doktorumuzun da aynı zamanda rapor alması ilginç  Vali bey ne der acaba bu işe, normal mi? tesadüf mü ? yoksa art niyet mi var ? ” diyorlar.

Safranbolu Devlet hastanesinde ki acilinde nöbet tutulması için 3 pratisyen hekime destek olarak bir doktorda Karabük Üniversitesi  Eğitim Araştırma hastanesinden gönderiliyor ve sorunlar kısıtlı imkanlar nispetinde aşılırken 3 pratisyen doktorun aynı zamanda rapor alması sıkıntı yarattı.

Raporların Safranbolu Devlet hastanesine sağlık hizmeti almaya gelen vatandaşlar üzerinde huzursuzluk yaratırken Karabük genelinde yaşanan pratisyen hekim açığı da su üstüne bir kez daha çıkmış oldu.

KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesinden Yenice ve Safranbolu Devlet hastanelerine zaman zaman takviyeler yapılırken ve pratisyen hekim sıkıntısı il bazında hat safhadayken   Hipokrat Yemini  etmiş ve halk sağlığının önemi için görev üstlenmiş 3 doktorun aynı zaman dilimi içinde  rapor almasına bir anlam veremediklerini belirten Vatandaşlar “Eylül ayında pratisyen hekim sıkıntısının giderileceği tayinlerin olacağı ifade edilmekte dileriz bu sefer bu sıkıntılar giderilir yoksa keyfi raporlar yüzünden olan biz vatandaşa oluyor” şeklinde şikayetlerde bulunuyorlar.

 

logo

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO