Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

30 Ağustos Zafer Bayramı Protokol Kutlama Mesajları

KARABÜK VALİSİ MUSTAFA YAVUZ’UN

KARABÜK VALİSİ MUSTAFA YAVUZ’UN MESAJI;

“Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan,Türk ulusunu yeniden dirilten ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sağlamlaştıran aziz yurdumuza ve bağımsızlığımıza kasteden işgalcileri büyük bir mağlubiyete uğrattığımız bu eşsiz, büyük Zaferin 101. yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyorum. 

Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu büyük zafer, Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Ordusu’nun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin,ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olduğunu tüm dünyaya göstermiş,Atatürk tarafından, Anadolu da sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır.  

Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramını başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferi bize armağan eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Milletvekili Cem Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde de bulunan AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, “Bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin zaferle taçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bir kez daha coşku ve gurur içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

30 Ağustos 1922’nin tutsaklığı ve işgali hiçbir şekilde kabul etmeyeceklerinin bütün dünyaya ispat edildiği tarih olduğunun altını çizen Şahin, şunları kaydetti:

“Tarihimiz boyunca yazdığımız destanlardan biri olan bu zafer, milletimizin iradesini, birlik ve beraberliğini en güçlü şekilde gösterdiği anlardan biridir. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının önderliğinde, vatanımıza göz diken işgalciler, milletimizin kararlı direnişiyle bozguna uğratılmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

Bugün, 30 Ağustos zaferinin ışığında, büyük bir azimle ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımak için hep birlikte omuz omuza mücadele veriyoruz. Verdiğimiz mücadele ile aydınlık bir gelecek inşa ediyoruz. Milletimizin birlik ve beraberliği, kardeşçe yaşama iradesi, güçlü ekonomik yapı ile Türkiye, her alanda ilerlemeye devam ediyor.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Onların bize emaneti olan ülkemizi daha da ileriye taşımanın kararlılığını bir kez daha yineliyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun”

KARABÜK CHP MİLLETVEKİLİ CEVDET AKAY’IN MESAJI

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101.yılı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Akay yayımladığı mesajında, “Mustafa Kemal Paşa’nın 26 Ağustos 1922’de devreye koyduğu eşsiz taarruz planı, 101 yıl önce tarihin gördüğü en büyük zaferlerden birisiyle taçlanmıştır.” ifadelerini kullanarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

30 Ağustos, Egemen Güçlerin Prangalarından Kurtularak Tam Bağımsızlığa Kavuştuğumuz Gündür

CHP’li Akay mesajında, “Mustafa Kemal Sivas Kongresi’nde ‘Yabancı bir devletin koruyup kollayıcılığını kabul etmek, insanlık vasıflarından yoksunluğu, güçsüzlük ve miskinliği itiraftan başka bir şey değildir. Gerçekten de bu seviyesizliğe düşmemiş olanların, isteyerek başlarına bir yabancı efendi getirmelerine asla ihtimal verilemez. Halbuki, Türk’ün haysiyeti, gururu ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir!’ ifadeleriyle kimsenin boyunduruğu altına girmeyeceğimizi yüksek sesle dile getirmiştir.

‘Ya istiklâl ya ölüm!’ şiarıyla başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de zaferle tamamlanmış, milletimizi hürriyetle buluşturmuştur. Anadolu’daki varlığımızı sonsuza dek kalıcı hâle getiren destansı zaferimiz, milletimiz için tarihi bir dönüm noktası olmuş, 30 Ağustos egemen güçlerin prangalarından kurtularak tam bağımsızlığa kavuştuğumuz gün olarak tarihe nakşedilmiştir.

İktidarın Açtığı Yaraları Sarmak, Cumhuriyetimizi Yeniden Ayağa Kaldırmak İçin Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Hürriyetimizi sağlayan, Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal ve yol arkadaşlarının yaptığı ilk iş egemenliği kayıtsız, şartsız millete devretmek olmuştur. 1919’da başlayan kurtuluş mücadelemiz 30 Ağustos’ta zaferle taçlanmış, 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet’in ilanıyla egemenlik milletimize teslim edilmiştir. Milletimizin 101 yıl önce canlarını ortaya koyarak verdiği bu kutlu bağımsızlık mücadelesi, bugünün iktidarı tarafından büyük yaralar almıştır. Bu mirasın temsilcisi olarak bizler yaraları sarmaya, Cumhuriyetimizi yeniden ayağa kaldırmaya, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni demokrasiyle yeniden taçlandırmaya kararlıyız. Bu kararlılıkla mücadelemizi sürdürecek, ülkemizin geleceğini tehlikeye atanlar karşısında dimdik durarak vatanımızı savunmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurtuluş Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm istiklâl mücadelesi kahramanlarımızı ve terörle mücadelede şehit düşen vatan evlatlarımızı rahmetle anıyor; gazilerimize saygılarımı sunuyorum. Bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutluyorum.” dedi.

Başkan Köse’nin 30 Ağustos Mesajı

Başkomutan Mustafa Kemal hassasiyetle yürüttüğü büyük taarruz planını 26 Ağustos 1922’de faaliyete sokmuş, düşmanlarımız milletimizin sarsılmaz iradesi tarafından tarihin derinliklerine gömülmüştür. Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk eşine rastlanmayan bu zaferi 1 Eylül 1922’deki telgrafında şu şekilde duyurdu:

‘’Garp cephesinde 26 Ağustos’ta başlayan taarruzumuz Afyonkarahisar, Altuntaş, Dumlupınar arasında büyük bir meydan muharebesi halinde beş gün beş gece devam etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Ordularının yiğitliği, şiddeti ve süratiyle, zalim ve mağrur düşman ordusunun ana unsurları akıllara dehşet verecek katiyetle imha edildi.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Afyon ve Dumlupınar’da yakılan bağımsızlık ateşi, ordularımızın önlenemez yükselişi ve ilerleyişiyle başarıya ulaşmıştır.

30 Ağustos, bir dehanın askeri zaferi ve milletimizin bağımsızlığa olan inancı ile gelen hürriyet günüdür. Türkiye Cumhuriyeti Devletine giden yolda büyük bir dönüm noktası olan bu büyük zafer, milletimizin bağımsızlığa olan inancının göstergesidir.

Bize düşen görev, Cumhuriyetimizin 100. yılında, tarih sahnesinde iz bırakan milletimizin mirasını layıkıyla anmak ve milletimizin zor zamanlarında elde ettiği zaferlerin neticesi olan Cumhuriyetimizi sonsuza dek muhafaza etmektir.

Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; bu toprakları bize yurt kılan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: 

“Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zafer Bayramını gönülden tebrik ediyorum. Başkomutanlık Meydan Muharebesindeki şanlı zaferin başarıyla sonuçlanması kurtuluş mücadelesini kesin ve kalıcı bir zafere ulaştırmıştır. Şanlı tarihimizde olduğu gibi bugün de yarın da milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla milli birlik ve beraberlik şuuru içinde hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”