Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Safranbolu’da Kaya, Yenice’de Kırık, Güven Tazeledi

    Güzel süslenmiş

 

 

Güzel süslenmiş ve iyi bir organizasyon ile gerçekleşen Safranbolu AK Parti kongresin de, mevcut başkan Ali Kaya seçimi kazanarak, güven tazeledi. 

Ak Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, partisinin Safranbolu İlçe Başkanlığı 6’ncı Olağan Kongresi’ne katıldı.  Safranbolu AK Parti İlçe Başkanlığının Ali KAYA başkanlığında tek liste ile gidilen seçimli kongresinde konuşan, Mehmet Ali Şahin, haccın Müslümanların bir araya geldiği ve meselelerin konuşulduğu bir platform olduğunu söyledi.

Hacdan beklenen sosyal ve siyasi fayda sağlanmış olması halinde, İslam dünyasının bu durumda olmayacağını belirten Şahin, şunları söyledi: ”Şu İslam dünyasının haline bak. Önce birbirleriyle çarpışıyorlar, müstevlilerin işlerini kolaylaştırıyorlar. Mina’ya gidecek hacı adayları şeytan taşlayacak. Müslümanlar şeytan taşlarken, şeytanlaşmış ve İslam dünyasını paramparça etmek isteyen emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmeye devam ediyorlarsa, şeytan taşlamanın ne kadar anlamı vardır Allah aşkına. Halkı Müslüman olan ülkeler ve onların yöneticileri şimdi başlarını iki ellerinin arasına alıp düşünmelidirler. Bugün Kudüs’ün başına gelenlerin yarın Mekke’nin, Medine’nin başına gelmeyeceğini kim garanti edebilir? Şam, Halep, Bağdat, Musul, Kerkük ne durumda? İşte bu emperyalistler ve onların piyonları, diğer kentleri de aynı duruma getirmek istiyorlar. FETÖ darbe girişimi başarılı olsaydı, Ankara’yı da, İzmir’i de İstanbul’u da Halep’e Bağdat’a benzeteceklerdi.”

‘MİT TIR’LARININ DURDURULMASININ İKİ SEBEBİ VAR’

MİT TIR´larının durdurulmasının iki sebebi olduğunu belirten Şahin,”Birincisi, Suriye’de Türkiye’nin söz sahibi olmamasını sağlamak, ikincisi ise Recep Tayyip Erdoğan’ı Lahey’de savaş suçlusu olarak yargılatmak ve Türkiye’yi hiçbir şey yapamaz hale getirmek. Emperyalistler bu iş için kandırılan kişileri kullanıyorlar. FETÖ terör örgütü, bizim milletimizin şu ana kadar karşılaştığı en hain terör örgütüdür. Türkiye’yi ve Türkiye’yi yönetenleri savaş suçlusu olarak yargılatmak için bu operasyonu yaptırıyorlar. Ülkemize, vatanımıza dönük böylesine bir operasyon karşısında, bu ülkenin birliğini korumak konusunda hassas olan herkesin mutlaka tavrını alması, tepki göstermesi, terör örgütleri ve onun arkasındaki emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmemesi lazım. Devletin yanında yer alması lazım. Ama bazıları maalesef bu operasyonu yapan terör örgütünün yanında yer alan bir tavır sergilediler.” dedi

 

‘KILIÇDAROĞLU, CHP’Yİ BAŞKA BİR NOKTAYA GETİRDİ’

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, MİT TIR’ları operasyonunun görüntülerinin basına sızdırılması nedeniyle tutuklandığını belirten Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise o dönemde, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile görüştüğünü söyledi. Şahin, “Kılıçdaroğlu’nun, Berberoğlu’nun yanlış yaptığını söylemek istiyorum. Atatürk’ün kurduğu siyasi bir partinin genel başkanı, böylesine hain bir terör örgütünün emellerine alet olmamalıydı. Bir siyasi olarak üzüntü duyuyorum. CHP bu değildir. CHP, devletimiz, vatanımız, bayrağımız konusunda hep hassas davranmış olan bir partidir. Kılıçdaroğlu maalesef CHP’yi başka bir noktaya getirdi. İnanıyorum ki Safranbolu’daki CHP’li arkadaşlar bundan muzdariptir, rahatsızdır” ifadelerinde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ve AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar’ın da birer konuşma yaptıkları kongre de Ali Kaya’nın listesi güven tazeledi.

YENİCE DE KIRIK GÜVEN TAZELEDİ 

 

AK Parti Yenice ilçesinin  6. Olağan kongresi de bugün tamamlandı.

KARABÜK Milletvekilleri Mehmet Ali ŞAHİN ve  Burhanettin Uysal yanı sıra Ak Parti  Genel Merkez Teşkilat Başkan Yrd. Hacı Turan Kilis Milletvekili Hüseyin Devecioğlu, Belediye Başkanı, Siyasi Parti İlçe başkanları ve partililer katıldı.

Yılmaz Kırık’ın güven tazelemesi ile tamamlanan Kongrede M.Ali Şahin bir konuşma yaptı.