Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çebi “Hep Kutlayacağız”

    Saadet Partisi

 

 

Saadet Partisi Karabük İl Başkanı Muhsin ÇEBİ “Bugün Cumhuriyet’in 94. Yılını kutluyoruz. Cumhuriyet, emperyalizme karşı savaşmış milletimizin istiklal ve istikbal deklârasyonudur.” diyerek Cumhuriyet bayramını kutlama mesajı yayınladı.

Çebi mesajında şöyle dedi; “94 yıl önce Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, bu ülkenin evlatları kol kola omuz omuza mücadele vererek kardeşlik ruhu üzerine Cumhuriyeti inşa etti.

“Cumhuriyeti kurarken en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdi. O yüzden milletimizin kardeşliğini yok etmeye kimsenin gücü yetmez, yetmeyecektir

Üzülerek görüyoruz ki toplumumuzda bir kamplaşma söz konusu. Biz bunu bu ülkenin en büyük problemlerinden birisi olarak görüyoruz ve aşılması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu noktada biz istiyoruz ki bu bayram yeni bir başlangıç olsun. Bu bayram bir vesile olsun ve toplumsal kutuplaşma son bulsun.

Ülke olarak bugün de birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir süreçten geçiyoruz. İslam coğrafyası kurtlar sofrasında pay edilmeye çalışılıyor. Dış güçler taşeron terör örgütleri eliyle bin yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan milletimiz arasına fitne sokmaya çalışmakta bu yolla bir kardeş kavgası çıkarmayı amaçlamaktadır.

Millet olarak bu sinsi ve hain plana karşı uyanık olmak zorundayız. Çünkü olayların provoke edilmeye çalışıldığı bölgeler dikkate alındığında ülkemiz üzerinde tehlikeli bir oyun oynandığı açıktır. Bu sinsi ve alçak plana karşı verilecek en güzel cevap, ‘inadına kardeşlik’, ‘inadına birlik ve beraberlik’ olacaktır Milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile bu karanlık oyuna düşmeyecektir.

Bu kardeşliği bozmaya kimsenin ama hiç kimsenin gücü yetmeyecektir

Bugün de birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz ölçüde Cumhuriyet gerçek manasına kavuşacak, Türkiye, mutlu ve müreffeh insanlar ülkesi olacaktır”

“Bu yüce millet en zor zamanlarda bile tarih yazmış, olmaz denileni başarmıştır. Bu inanç sayesindedir ki bütün imkansızlıklara rağmen adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kurtuluş destanı gerçekleşti. Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi hiçbir baskı dayatmaya ve güce boyun eğmeyeceğini, hiçbir emperyalist kuşatmaya geçit vermeyeceğini bütün dünyaya haykırarak göstermişti

”İman varsa imkanda vardır’’. Milletimizin şanlı tarihi bu gerçeğin eşsiz örnekleriyle doludur.Onların Milli Mücadele’de ortaya koydukları azim ve cesaret her zaman yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, Yeniden Büyük Türkiye’yi kurma konusundaki kararlılığımızın en büyük gücü olacaktır

Milli görüşün asıl hedefi bütün dünyada huzur ve barışın tesisidir. Bu, gerçek manada adaletin ve hakkın tesisi ile uygulanır. Bunun için önce kendi ülkemizi yaşanabilir bir ülke haline getirmek mecburiyetindeyiz

Böyle bir dönemde kısır kavgalar, içi boş tartışmalar yerine bir an evvel Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya’yı kuracak çalışmalar başlatılmalıdır.

Bu imkân ve özgürlüklerin gerçekleşmesini, hayata geçirilmesini sağlayacak kurumsal davranış birliğini gerçekleştirecek siyasi iradeyi ortaya koyabildiğimiz ölçüde geleceğe umut ve güvenle bakabiliriz.
Bu duygu ve düşüncelerle Aziz milletimizin ve Karabük halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Milli Mücadele ruhunu Anadolu’ya taşıyanları ve bu topraklar için canlarını veren isimsiz bütün kahramanları rahmet, şükran ve minnetle anıyorum Bu ülkeyi canları pahasına bizlere emanet eden tüm şehitleri bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum..”