90 Yıllık Marka…THK..!

Son Güncelleme : 17 Şubat 2015 - 15:19

IMG_1423

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde temelleri atılan Türk Hava Kurumu, 90’ncı yaşını Karabük’te de bir dizi etkinlikle kutladı. Türk Hava Kurumu (THK) Karabük Şube Yönetimi 90.yıl dönümü için hafta içi ziyaretleri kabul ederken Valilik makamında ziyarette bulunuldu..

 

Son yıllarda gözle görülür bir ivme yakalayan Türk Hava Kurumu, ülke çapında faali­yet gösteren 416 şubesiyle, üniversitesiyle, ticari işletmeleriyle, eğitim merkezleriyle ülkemizin yük­selen değeri haline gelirken Karabük Şube başkanı Cihan Saraç;  Bu yükselişte bize desteklerini esirgemeyen halkımıza teşekkür ediyoruz. . Türk Hava Kurumu halkıyla bütünleşmiş bir kurumdur. Çünkü halkıyla bütünleşmemiş bir Türk Hava Kurumu, mevcudiyetini devam ettiremez. Bu mevcu­diyet, güçlü Türk Hava Kurumu ve güçlü THK şubeleri ile mümkün olacaktır.” Dedi.

 

Saraç THK sizlerin desteğiyle;c saraç

  • Türkiye’nin ilk  ve  tek ihtisas üniversitesi, dünyada sayılı ülkede bulunan Havacılık ve Uzay üniversitesi  Türk  Hava  Kurumu Üniversitesi’ni kurduk.
  • Envanterimize CL-215 uçaklarını  dahil ederek Avrupa’nın en büyük orman yangını filolarından birine sahip olduk.
  • Bünyemize kattığımız  17 helikopter  ile  Sağlık Bakanlığı bünyesinde hava ambulansı hizmetine başladık.Helikopterlere gece görüş özelliği kazandırarak gün battığında da arama kurtarma faaliyetlerine olanak sağladık.
  • Sadece Ankara’da faaliyet gösteren Uçuş Okulumuza ilave olarak, İstanbul ve İzmir’de yeni Uçuş Okullarımızı hizmete açtık ve envanterimizdeki eğitim uçaklarının tamamına yakınını son teknolojik kabiliyet ve özelliklerle yeniledik.
  • Şube başkanlıklarımızın bölgelerindeki etkinliğinin arttırılmasına yönelik olarak THK Sigorta, THK Turizm ve Gökbil Şirketlerini kurduk.
  • Türk Hava Kurumu’nun teknik kabiliyetlerinden özel sektörün de, ücreti karşılığında yararlanması ve gelirlerimizin çeşitlendirilmesi amacıyla THK Teknik A.Ş’yi kurduk.
  • Hava taksi hizmetimizi, çağın gerekliliklerine uygun olarak yeniledik. Envanterimize kazandırdı­ğımız 2 yeni iş jeti ile Kurumumuzu Jet Çağına taşıdık.

 

Bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda Kurumumuzun gelmiş olduğu muazzam nokta çok daha iyi anlaşılabilecektir. Tüm bu faaliyetleri Türk Hava Kurumu şubeleri vasıtasıyla halkından aldığı destek ile gerçekleştirmiştir.Bu büyük başarıda Türk Hava Kurumu’na gönül verenlerin payı çok büyüktür.Yüce halkımıza tekrar teşekkür ediyoruz. “  açıklamasında bulundu…

 

Öte yandan, Valilik Makamında gerçekleşen ziyaret programına THK Karabük Şube Başkanı Cihan Saraç, Yönetim Kurulu üyeleri ve öğrenciler katıldı ve makamda  Karabük Şube Başkanı Cihan Saraç “Bizler gelecek nesillere daha iyi hizmet verebilecek, gençlere havacılığı sevdirebilecek bu güzide kurumu daha iyi noktalara taşımak için elimizden gelen gayreti sizlerin de desteğiyle gösteriyoruz. Bizleri Kabul ettiğiniz için şahsım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ederim.”dedi

Türk Hava Kurumunun ülkemizin en köklü kuruluşlarından biri olduğunu ifade eden Vali Orhan Alimoğlu “Havada da, karada da, denizde de insan için yapılacak çok iş var, işleri bölüşmek lazım. Herkes kendi bölümünde, kendi seçtiği alanda en iyi hizmetleri yapma gayreti içersinde olmalı. Ülkemiz son yıllarda havacılık alanında çok büyük adımlar atarak uçak sayısını arttırdı. Uçakla seyahat eden vatandaşlarımızın sayısı da arttı. Havanın kullanılmasını en akıllı ve en iyi şekilde yaparsak mesele kalmayacak. Türk Hava Kurumu insanları havacılığa özendiriyor, havacılığın önemini vurguluyor. Bu güzel ve önemli hizmetlerin en iyi şekilde yapmaya devam edeceğinize inanıyorum. Üniversite ve liseli gençlerimizin de ilgisinin olması sevindirici bir durum. İnsan gençliğinde işleri fark eder, ilgi duyarsa o alanda yol alıyor, tecrübe sahibi oluyor. Hepinizi tebrik ediyorum, yeni göreviniz hayırlı olsun.”açıklaması yaptı..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.