Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ACILARIN EN DERİNİ !

  Geçtiğimiz hafta sonu

 

Geçtiğimiz hafta sonu Safranbolu otogarında bir kaza meydana geldi. Durduğu yerde birden hareket eden otobüsün arkasında sıkışan Neşe Özbek ve Faik Karadeniz hayatını kaybetmişti..

Bu kaza arkasında 2 dramatik öykü bıraktı. Bir yanda ayakkabı boyacılığı yaparak hayatını idame ettirmek isteyen bir emekçi diğer yandan bir eğitimci aramızdan ayrılmıştı.

Sessiz sedasız defnedilen bir emekçinin cenazesi geride çok büyük acılar bırakmıştır şüphesiz ancak gazetecilerin takip ettiği eğitimci N.Özbek ‘in defin işlemlerinde bir babanın gözyaşları ve acısı anlatılmaz olarak resim karelerinde kaldı.

 

BİR BABANIN KIZINA VEDASI AĞLATTI !

Karabük/Safranbolu ‘nun sevilen simalarından ve Safranbolu ADD başkanlığını uzun yıllar yapan Öğretmen Emeklisi Halil Önder  büyük bir acı yaşadı.

 

Geçtiğimiz hafta sonu Safranbolu otogarında bir kaza meydana geldi. Durduğu yerde birden hareket eden otobüsün arkasında sıkışan Neşe Özbek ve Faik Karadeniz hayatını kaybetti. Faik Karadeniz otogarda ayakkabıcılık yaparak hayatını kazanan biriydi. Neşe Özbek ise Halil Önder’in kızı ve bir öğretmendi.

Neşe Özbek dün toprağa verildi. Safranbolu’da Dedeoğlu Camiinde cenaze namazı kılındı. Ve işte orda baba Halil Önder’in kızına vedası izleyenlerin yüreklerini dağladı.

Her zaman nezaketi, saygısı ve sevgisi ile dikkat çeken, yaşına ve rahatsızlıklarına rağmen sahip olduğu değerler uğruna başında bulunduğu Atatürkçü Düşünce Derneği’nin her türlü faaliyetinde en önde bulunan, ülkemizin kayıp değerlerini unutmadan saygıyla anarak yeni nesillere tanıtan Halil Önder, kızının tabutu başından uzun süre ayrılamadı.

Neşe Özbek’in resmini öperken, “şimdi bana kim babacım diyecek ” derken cenazeye katılan herkesi de duygulandırdı.

Bir baba kızına böyle veda etti.

Yılların eğitimcisinin dilinde sadece “Kimse bu acıyı yaşamasın” oluyordu.

Bir babanın dramı anlatmakla yazmakla haberlere dökmekle bitmiyor,anlatılmıyor zaten.

Karabük Gündem Ailesi olarak;  merhume Neşe Özbek’e  Alla’tan (cc) rahmet , başta babası Halil Önder olmak üzere tüm ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.