Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AFAD 31 İL İÇİN DİKKAT UYARISI VERDİ

Afet ve Acil Durum

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), yarın 15 il için turuncu, 16 il için sarı meteorolojik uyarı yaptı

AFAD’dan yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgiler ve yapılan değerlendirmelere göre, Karabük, Adıyaman, Batman, Bingöl, Bolu, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Hakkari,  Kastamonu, Sakarya, Tunceli, Şanlıurfa, Şırnak ve Zonguldak için turuncu meteorolojik uyarı verildiği kaydedildi.

Uyarı yapılan  illerde Valilik, Kaymakamlık ve il AFAD müdürlüklerine bilgilendirme yapıldığı aktarılan açıklamada, ekiplerin teyakkuz halinde olduğu, gelen ihbarlara süratle müdahale edildiği vurgulandı.

Açıklamada, vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi, soba/baca zehirlenmeleri, buzlanma ve don olayları ile ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olması gerektiği hatırlatıldı.

öte yandan Kaabük Valisi Mustafa Yavuz, olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşımda aksamaların yaşandığı Karabük-Gerede Karayolu Kemikli Rampası mevkiinde incelemelerde bulundu.

Yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Mustafa Yavuz, karayolu ekiplerinin kar ve buzlanma ile mücadele çalışmalarını yerinde takip etti. Hava koşullarının etkisiyle ortaya çıkan olumsuz durumların giderilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirten Vali Yavuz, karayolu ekiplerine ve diğer ilgili birimlere teşekkür etti. Vatandaşların güvenliği ve ulaşımın sağlıklı bir şekilde devam etmesi için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, yola çıkan sürücüleri tedbirli olmaları konusunda uyardı.