Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AGSYD  FEDERASYON OLDU…

Bursa Gürsu Belediyesine ait

Bursa Gürsu Belediyesine ait  Adrenalin Park Tesislerinde bu sene 13. Gerçekleşen Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği (AGSYD) Kongresine Karabük şubesi olarak katılım sağladık.

Anadolu’nun çeşitli kentlerinden gelen delegasyonun katılımıyla gerçekleşen, AGSYD Geleneksel Anadolu Medya Buluşması ve 13. Olağan Büyük Genel Kurulu’nda; derneğe bağlı şubelerin, kendi illerinde bağımsız bir dernek statüsüne geçmesi ve neticesinde Genel merkezin de Federasyonlaşarak daha yaygın bir MEDYA STK’sı olması yönünde karar alındı.

Aslında son iki kongrede Karabük AGSYD Başkanlığımızın üzerinde durduğu bir çalışmaydı ve artık önümüzde FEDERASYON çalışması olacak…Karabük’ten Sn. Semih Gülen ve Ben Federasyon Yönetiminde görev alırken, Sn. Mustafa Sarıoğlu’da Onur Kurulunda Karabük’ü temsil edecek.

1992 yılında Anadolu’nun, İstanbul yerel medyasına karşı ANADOLU’NUN medya gücü olarak örgütlenen  BASIN, tekrar eski gücünü toparlayarak  örgütlenmeyi tüm illere  yayarak farklı bir Dayanışma platformu oluşturacak..

Merkezi ANKARA’DA olacak ve kooperatifleşme çalışmaları yanı sıra diğer basın medya kurumları ile de ortaklaşa Avrupa Projeleri üzerinde çalışmalar yapacak..

Bu arada KAMUDA TASARRUF tedbirleri var diyerek ANADOLU basınına yüz dönen BELEDİYELERE örnek  AK partili GÜRSU Belediyesi ve  CHP li Osmangazi Belediyelerini gösterebiliriz.

Geçtiğimiz yıl Nilüfer ve Gemlik Belediyelerinin organizasyonlarını biz hala unutmadık..

Bu bağlamda bu sene de ADRENALİN parkında bizleri ağırlayan GÜRSU Belediyesine ve saygın Başkanı Mustafa Işık’a teşekkür ederiz.

Bir Teşekkür de Osmangazi Belediye Başkanlığına tabi…

Anadolu’nun dört bir yanından gelen Gazetecilere gösterilen ihtimamı  bu medya unutmaz..

Tam bir doğa harikası olan GÜRSU Adrenalin parkını o muhteşem göl etrafında ki tesisleri ve kamping alanlarını görmenizi isterim..

Osmangazi Belediyesinin de Türkiye’nin bilinen o muhteşem ULUDAĞ tesislerinde ki etkinlikleri, yine Gürsu Belediyesinin 2 gece 3 günlük misafirperverlikleri için tekrar tekrar teşekkür ederiz..

Umarım onların bu yaklaşımları, Anadoludaki birçok kamu kurumu ve BELEDİYE Başkanlıklarına örnek olur…

SONER MANAV  Yazar/AGSYD Federasyon YK Üyesi