Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ahmet Güneş AK PARTİDEN ADAY ADAYI OLDU

AKPARTİ SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI

AKPARTİ SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN ESKİ AK PARTİ İLÇE BAŞKANI  AHMET GÜNEŞ  PROJELERİNİ  DE AÇIKLAYARAK  ” TAKDİR GENEL MERKEZİMİZİNDİR “ DEDİ

 

Güneş kahvaltılı basın toplantısında  “Safranbolu ilçemiz sahip olduğu kültürel mirası korumadaki başarısı ile 1994 yılında UNESCO tarafından dünya miras listesine alınmıştır.İlçemiz; tarihi boyutu, mimari yapısı,geleneksel evleri ve doğal güzellikleriyle de dikkatleri üzerine çekerek kültür turizminin en önemli noktalarından biri olmuştur.” diyerek başladığı konuşmasında “Kültür mirasımızı oluşturup onu koruyarak bugünlere getiren ve Safranbolu’yu bir dünya şehri haline dönüştürmeyi başaran, başta merhum belediye başkanlarımız Ömer An, Hilmi Bayramgil, Erdoğan Caymaz’a ; belediye başkanlarımız Kızıltan Ulukavak, Mustafa Eren, Mehmet Ceylan, Nihat Cebeci ve Nejdet Aksoy’a teşekkür ediyorum.Merhum başkanlarımıza Allah’tan rahmet hayatta olanlara da şükranlarımı sunuyorum.Bu arada katkılarından dolayı Safranbolu aşığı Mimar Yavuz İnce’ yi de rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Safranbolu’nun önemli bir cazibe merkezi olduğunu belirten Güneş, eksiklikler var diyerek  projelerini de açıklayark şöyle dedi;

 “-İlçemizi ziyarete gelen misafirlerimize yeteri kadar gezi alternatifleri sunamıyoruz; kültür mirasımız sadece Eski Çarşımız ile sınırlı değil. Kanyonlarımız, camilerimiz, mağaralarımız, köprülerimiz, hamamlarımız ve taşınmaz birçok sayısız kültürel eserlerimiz var. Detaylı bir çalışma ile bu eserlerin tanıtımları yapılıp ulaşım ve gezi bilgileri verilmelidir. Böylelikle  gelen misafirlerimizi  ilçemizde daha uzun süre ağırlayabiliriz.

 -Islah edilen Akçasu Deresi ve tabakhanede ki eski deri merkezi en kısa sürede gezi güzergahı haline getirilmelidir.

 -Çarşımıza her daim örnek teşkil edecek şekilde önem vermek durumundayız. Bunun için gerekirse Eski Çarşı ile ilgilenen özel ekipler kurmalıyız.

 -Kıranköy Cumhuriyet caddesi Ulu cami çevresini hatta Kanlıkaya Eski Çarşı bağlantı yolunu restore ederek yaya turizmine açmalıyız.

-Halkımızın hafta sonlarında ailecek gidebilecekleri merkeze yakın yeni mesire alanları oluşturmalıyız.

 -Kıranköy merkezdeki otopark sorununu en kısa zamanda çözmenin gayreti içinde olacağız.

-Bir emekli çocuğu olarak emeklilerimizin sorunlarını biliyoruz.Onların daha rahat ve huzurlu bir yaşama kavuşması için belediyemizin imkanlarıyla proje tasarıları oluşturup uygulama sahasına kavuşturacağız.”

  Esnaflarımızın sorunlarını biliyor bu sorunları esnaf temsilcilerimiz ve esnaflarımızla sık sık bir araya gelerek çözmenin gayreti içinde olacağız. Sorun üreten değil çözüm üreten belediyecilik anlayışını benimseyeceğiz.

“Sözlerimi Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güzel bir sözü ile bitirmek istiyorum” diyerek açıklamasında devam eden Ahmet Güneş  “Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Esas hizmetin gönül fethetmek olduğunu bölgedeki halkın memnuniyetiyle kazanacağımıza inanıyoruz. Siz yol yapabilirsiniz, park yapabilirsiniz halkın gönlünü kazanmadıktan sonra yapılan işin hiçbir önemi yoktur çünkü her şeyin temeli insandır.Siyaset ise insanın huzur ve mutluluğu refah ve esenliği için yapılmalıdır.”  işte bende  1958 Safranbolu doğumluyum.38 yıldır bu ilçede çeşitli iş kollarında esnaflık yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Beş yıl belediye meclis üyeliği ve yedi yıla yakın ilçe başkanlığı yapmış olmanın verdiği özgüvenle teşkilat çalışmaları ve belediyecilik konularında da tecrübe sahibi olduğumu ifade etmek isterim. Kısacası sorunları biliyor ve çözümün bizde olduğunu söylüyorum. Ak Parti’den Safranbolu Belediye Başkanlığına aday adayı olduğumu ifade ediyor, takdirin genel merkeze ait olduğunu belirtiyor sizleri ve halkımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”  dedi.