Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AİLE HEKİMLİĞİ SONLANABİLİR ?

  SAĞLIK SEKTÖRÜNDE GÜN

 

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE GÜN GEÇMİYOR SORUNLAR PEŞİ SIRA GELMESİN. ÖZEL HASTANELERİN SIKINTILARI, MEVCUT HASTANELERDE Kİ DÖNER SERMAYELER VE ÇALIŞMA SAATLERİNDE Kİ DÜZENSİZLİKLER DERKEN SON OLARAK AİLE HEKİMLERİ TÜM YURTTA PASİF EYLEMLERE HAZIRLANIYORLAR.

AİLE HEKİMLİĞİ SONLANABİLİR ?

72508

 

 
Aile hekimleri ve Aile sağlığı çalışanları 13 Kasım’da yapılan çağrıda “yarım günlük iş bırakma eylemini tam güne çıkarıyoruz.” şeklinde yeniledi.
Aile Hekimleri Derneği tarafından yapılan duyuruda; ” Bir çoğumuz birinci basamağa, koruyucu sağlık hizmetlerine gönül vermiş ve aile hekimliğini yürekten destekleyen hekimleriz. Ancak sıkıştık. Birinci basamağa ait olmayan angaryalardan, diğer kurumların işlerini sırtlanmaktan, sorumluluk sahibi olmayan ailelerin bedellerini ödemekten ve en çokta birbiri ile uyumsuz mevzuat karmaşasından.

Bildiğinizi gibi sahada taslakları dolaşan yeni bir ödeme yönetmeliği var. Bu yönetmelik ile Bakanlık biz Aile hekimleri ve hemşirelere, “Bundan sonra size daha az para vereceğim, ancak çok çalışırsanız (tarama programları yaparsanız, daha çok poliklinik yaparsanız, acilde nöbet tutarsanız, vb. ) bu kestiğim paranın bir kısmını size geri ödeyebilirim” diyor. Aramızdaki matematiği güçlü hekimlerimizin hesapları ile anlıyoruz ki ne yaparsak yapalım kestikleri parayı geri alamıyoruz.

Bu nedenle artık birlik olmak zamanıdır, sesimizi duyurma zamanıdır. Tüm Aile hekimlerini ortak hareket etmeye çağırıyoruz.

Eğer bu eyleme rağmen ödeme yönetmeliği bu hali ile yayınlanırsa yayınından sonra iş bırakma eylemlerine devam edeceğimizi de şimdiden yetkililere bildiriyoruz.

Her birimi hekimi ve hemşiresi ile beraber bu yönetmeliğin yayınlanmasını durdurmak için 4 Aralık’ta İstanbul/ Zeytinburnu’na çağırıyoruz.” diyerek eylem başlattılar.
Yapılan duyuruda 4 Aralık 2013 Çarşamba günü saat 11.00 de Zeytinburnu Atatürk Öğrenci evi önüde başlayacak yürüyüş sonrası Aile hekimleri ile iyileştirme çalışması yada görüşmeler başlatılmazsa hekimlerin tüm Anadolu’da iş bırakacakları iddia edildi.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO