Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK PARTİ-MHP YEREL SEÇİMLERDE 52 İLDE İTTİFAK KURMAYA HAZIRLANIYOR

31 Mart 2024 tarihinde

31 Mart 2024 tarihinde Türkiye genelinde yapılacak yerel seçimlere sayılı aylar kala Cumhur İttifakı’nın Karabük ve Genelde nasıl bir yol izleyeceği, adayları hangi yöntemlerle seçeceği kamuoyunda tartışılırken Ankara kulislerinden çarpıcı iddialar gelmeye başladı..

Cumhur İttifakı için ‘Seçici Kurul’un ön hazırlığını yapacağı adaylarla ilgili nihai kararı Başkan Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli önümüzde ki hafta  verecek.

Türkiye’deki 1.392 belediyenin 810’u AK Parti’nin, 231 belediye ise MHP’nin yönetiminde olmak üzere 1.041 belediye Cumhur İttifakı tarafından yönetiliyor.

Karabük merkezinde ve 2 İlçesinde MHP, 2 İlçesinde Ak parti 1 ilçesinde CHP Belediye başkanlıkları bulunuyor.

Ankara Kulislerine;  göre Cumhur İttifakı, genel seçimde elde ettiği seçim başarısını yerelde de sürdürmek istiyor. Bu doğrultuda Karabük İli için net bilgiye ulaşılmadıysa da Türkiye genelinde 52 İlde ittifak kararı konusunda alt yapı olgunlaştırılmış durumda olduğu öğrenildi..

Edinilen bilgilere göre önümüzdeki günlerde Ak Parti ve MHP’de özel komisyon ekibi kurulacak. Komisyon, güçlü adayların isimlerini Erdoğan ve Bahçeli’ye nerelerde ittifak yapılacak sunacak.

Yine güvenilir kaynaklarda yer alan habere göre, Başkan Erdoğan geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya gelirken bu buluşmada 2024 yerel seçimlerinin yol haritası belirlenmişti.

Bu seçimlerde de 81 ilin tamamında beldelere kadar, büyükşehirler, iller, büyükşehirlerin merkez ilçeleri olmak üzere yurdun dört bir yanında doğru aday belirlenmesi için çalışmalar yapılacak. Kapsamlı ve detaylı bir ittifak yapılacak.

Aday belirleme çalışmalarının Ak Parti’nin 7 Ekim’de gerçekleştireceği 4’üncü Olağanüstü Kongresinin ardından başlaması bekleniyor.

Millet ittifakınındı dağıldığı düşünüldüğünde Cumhur İttifakının yapacağı ön çalışma sonrası Türkiye de Büyük Şehirler dahil 81 İlde Ak Parti-MHP koalisyonun Belediye Başkanlıklarında isim sahibi olması bekleniyor

Web Tasarım & SEO: Best4SEO