Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK PARTİ MKYK ÜYESİNİN SORULARINA KBÜ REKTÖRLÜĞÜNDEN ÇARPICI CEVAP…!!!

AK Parti MKYK üyesi

AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk, tarafından Karabük Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ile ilgili gündeme bomba gibi düşen soruları kamuoyunda şok yarattı..

AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk sosyal medya hesabından Karabük Üniversitesi başta olmak üzere pek çok üniversitede sızıntı FETÖ vurgusu yaparak Karabük Üniversitesi’yle ve Karabük Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ile ilgili sorular sordu.

“Maalesef sızdıkları yapılar da uyuduğu için süreci bir kez daha kandırarak yönetiyorlar”

AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Vatansever Öğretim Üyeleri, Üniversitelerdeki FETÖ ve İşbirlikçi kadrolarına karşı sessiz kalmayın. Sessiz kalındıkça, bu hain yapı durmayacaktır ve ülkemizi VATİKAN AKILLI ATLANTİK ÖTESİNİN egemenlik alanı haline getirecekler. Ve bu örgütün farklı renklerin içine sızarak ve maalesef sızdıkları yapılar da uyuduğu için süreci bir kez daha kandırarak yönetiyorlar.” dedi.

“Bu bilgilerden haberiniz var mı idi?”
Paylaşımında Eski ve Yeni YÖK Başkanları Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Prof. Dr. Erol Özvar’a seslenen Külünk, “Karabük Üniversitesi ile ilgili bu bilgilerden haberiniz var mı idi? Var ise ne yaptınız? Yapmadı iseniz hangi gerekçe ile yapmadınız? İddialarla ilgili adım atmayı düşünüyor musunuz?” dedi.

Külünk sosyal medya hesabından,

“1) Karabük Üniversitesinde, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Rektör Danışmanlığından sonra, AR-Ge Faaliyetleri Rektör Danışmanlığı görevine getirilen isim kimdir? Karabük üniversitesinde hakkında FETÖ iltisakı ve KPSS sorularının sızdırılması iddiasıyla yargılama süreci devam eden ismi kim görevde tutmakta, niye ve neden korumaktadır? İddialarla ilgili ne dersiniz?

2) Karabük Üniversitesi eski rektörü Refik Polat‘ın, bir YÖK üyesi ile birlikte inşaat işleri yaptığına ilişkin iddialar bulunmaktadır? Eski Rektör Refik Polat‘ın Kırgızistan Manas Üniversitesine geçiş yaptığı söyleniyor. Doğru mudur? Ne dersiniz?

3) Karabük Üniversitesinde FETÖ iltisakı nedeniyle 6 yıl 3 ay hapis cezası almış bir ismi Rektörlük neden hala görevde tutmakta ve korumaktadır? İddialarla ilgili ne dersiniz?

4) Karabük Üniversitesinde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Daire Başkanları kimdir? Hangi Daire Başkanlarına görev yeri değişliği yapılmıştır? Neden hala görevdedirler? İddialarla ilgili ne dersiniz?

5) YÖK ve Rektörlerimizin FETÖ’ye karşı mücadelede kararlı ve hassasiyet göstermesi gerekmez mi? Üniversitelerdeki FETÖ’cü kadrolaşma ve MUHALİF işbirlikçisi gruplara karşı yükselen YENİ BİR TEMİZLİK YAPILMALI çağrılarına kulaklarını kimler kapamaktadır, neden? Tüm Üniversitelerimizin kritik kadrolarında çalışan isimlerin kimler olduğu bilinmekte midir? Kadro hareketlilikleri, atamalar, bölüm değiştirmeler, tezler, ihaleler, görevlendirmeler ve bilimsel toplantılar izlenmekte midir? FETÖ ve işbirlikçisi yapılara karşı hassas olunan bir dönemde, YÖK’ün, Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği kararlı ve hassas tutuma uygun hareket etmesi gerekmez mi? FETÖ’nün üniversitelerde yeniden yapılandığına ilişkin ciddi iddialar ve belgeler bulunmasına rağmen, YÖK’ün FETÖ ile mücadeledeki ‘görmezden gelme’ tavrının arkasında kimler vardır? Neden çekimser kalınmaktadır?” derken bugün KBÜ yeni Rektörü Prof.Dr Fatih Karışık’dan çok çarpıcı cevap geldi

….. KBÜ ” GERÇEK DIŞI PAYLAŞIMLAR”

Karabük Üniversitesi Rektörlüğünden Kamuoyuna duyurulur başlığı ile verilen yazılı basın açıklamasında ; “Son günlerde çeşitli yazılı ve görsel iletişim kanalları ve sosyal medya aracılığıyla Karabük Üniversitemiz ile ilgili bilgi ve belgeye dayanmayan gerçek dışı paylaşımlar yapılmaktadır.” dendi

Yazılı açıklamada “Bu paylaşımlarla ilgili, geçmişte de üniversitemiz tarafından inceleme ve araştırmalar neticesinde gerekli açıklamalar yapılmıştır. Karabük Üniversitesi yürütmüş olduğu iş ve işlemlerde hukukun üstünlüğünü esas almaktadır. ” diyerek AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk’ün iddia sorularına “basında iddia edildiği gibi hakkında kesinleşmiş mahkumiyet kararı olduğu halde görevine devam eden ve maaş ödenen herhangi bir personel bulunmamaktadır.” cevabı verildi

… İŞTE KBÜ REKTÖRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILAN O AÇIKLAMA

“Üniversitemiz; 15 Temmuz hain darbe girişimine çok hızlı tepki veren ve sonrasında gerekli incelemeleri yapıp FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisakı ve irtibatı tespit edilenler hakkında, idari ve hukuki süreçleri hassasiyetle sonuçlandıran bir kurumdur. Bu minvalde; söz konusu iddialar arasında ismi geçen kişilerden, FETÖ iltisakı ve irtibatı tespit edilen personeller derhal ihraç edilmiş, suçsuzluğu yargı kararları ile tespit edilerek beraat eden personeller ise görevine devam ettirilmiştir. Dolayısıyla basında iddia edildiği gibi hakkında kesinleşmiş mahkûmiyet kararı olduğu halde görevine devam eden ve maaş ödenen herhangi bir personel bulunmamaktadır.

Karabük Üniversitesi; Ulusal ve Uluslararası arenada birçok başarıya imza atmış, Times Higher Education (THE) sıralamalarında, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasına girmiş, Afrika’dan, Uzak Doğu’ya, Asya’dan, Avrupa’ya dünyanın 98 ülkesinden 12 bini uluslararası öğrenci olmak üzere, 48 bin öğrencinin barış ve huzur içinde eğitim gördüğü güzide bir eğitim kurumudur.

Sonuç olarak; bu türden asılsız iddialar, bilim merkezli, öğrenci dostu Karabük Üniversitemize ve Emeğin Başkenti Karabükümüze zarar vermektedir. Kurumlarımızın bu tür paylaşımlarla yıpratılmaması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve bilgi ve belgeye dayanmayan iddialara itibar edilmemesi, kamuoyunun takdirlerine saygıyla arz olunur.”

Web Tasarım & SEO: Best4SEO