Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK PARTİ SÜRPRİZ ADAYINI ARIYOR

    Ak parti

 

 

Ak parti temayül yoklamasını geçtiğimiz hafta sonu tamamladı. Ancak  Karabük Net haberde  yer alan “ SAFRANBOLU TEMAYÜLDE ŞAİBE” haberi gündeme oturdu.Konu hakkında ciddi araştırma yaptığı ve  deliller –belgeler olduğu ifade edilirken sorunun nasıl çözüleceği merak ediliyor.

 

MANSETT

MANSETT

Siyasi kulisler ; “AK Parti Safranbolu’da en rahat seçim bölgelerinden birinde bu tür ayak oyunları yaptı ise bundan kazanç sağlayamaz tersine kaybeden taraf olur “ şeklinde yorumlar yaparken , AK Parti il yönetiminin bu ve buna benzer söylemlere son verilmesi için acilen basın toplantısı yaparak kamuoyunu aydınlatması bekleniyor.

Temayül yoklaması öncesi vatandaşın sokakta, iş yerinde, konuştuğu “5 aday var ancak genel merkez yukarıdan bir aday atayacak” hatta bu aday Mehmet CEYLAN olabilir şeklinde ki yaklaşımlarına da net bir tavır koyamayan ve AK parti Karabük yönetimine karşın , aday adayları birlik olup “Hayır ya bizim içimizden çıkacak ya hiç” şeklinde yaptıkları açıklamaları siyasi çevreler yeterli görmedi.

Ayrıca, Cumartesi yapılan Temayül yoklamasında aday adayı bu 5 isimden üç isim yazın yada istediğiniz ismi şeklinde yaptığı tercihte ise yönlendirmeler ile Mehmet Ceylan isminin öne çıkartılmak istendiği iddiaları sonrası şüpheler daha da artırdı.

Aynı siyasi çevreler ; KBÜ Rektörü Prof.Dr. Burhanettin UYSAL ın artık aday olmayacağı kesinleşmişken, İsmi geçen Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet CEYLAN’IN ‘ben yokum ‘ diyerek net tavır koyduğunu ve ismi Ak parti ile anılan Dursun ALTIPARMAK’A parti il yönetiminin sıcak bakmaması belli iken halen bu tür söylemlerin konulmasının “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” şeklinde yorumlanması dikkatleri çekiyor.

.

PEKİ KİM ADAY OLABİLİR..!

 

Karabük Ak parti tabanında ve siyasi kulislerde bir yandan Mehmet CEYLAN ismi öne çıkartılmaya çalışılırken kamuoyunda  son dönemlerde TOBB ‘de yaptığı çıkış ve özellikle Karabükspor seçimleri öncesi koyduğu net tavırlar ile dikkatleri çeken Sedat NAMAL’a gözler  çevrildi..

Belediye deneyimi olan, son dönemlerde STK larında önemli icraatları bulunan TSO Yönetim kurulu Başkanı Sedat NAMAL ‘IN kulislerde isminin konuşulmasının başka bir nedeninde 2000 e yakın kişi üzerinde yapılan anket ve değerlendirmelerin olduğu ifade ediliyor.

 “Benim adaylığım söz konusu değil biz işimize bakıyoruz ” söylemlerine rağmen Belediyecilik çalışmalarında geçmiş seçimlerde çok önemli roller üstlendiği, ciddi bir seçmen portföyüne sahip olduğu, cemiyet ve siyaset hayatında giriştiği birçok süreçlerde başarılar elde ettiği de kamuoyu tarafından bilinmesi  Namal’ı adaylık konusunda kamuoyunda öne itiyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’e yakınlığı ile de bilinen Sedat Namal’ın, AK Partinin Karabük’te Belediye Başkan Adaylığını belirleme sürecinde kısacası nasıl bir rol oynayacağı merakla beklenilirken diğer iddialara göre yarın açıklanması ihtimal dahilinde olması  beklenen temayül yoklaması öncesi Karabük için sürpriz adayın Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet CEYLAN !da olabilir görüşü ifade ediliyor.

Tüm bu iddialara rağmen Ak parti içinde bazı yöneticiler bunlar basına enjekte edilen haberler aslı astarı yok adaylarımız bu 5 aday adayı içinden çıkacaktır tabi ki süreçte temayül, kamuoyu yoklamaları ve Genel merkezimizin kararları önemlidir diyorlar.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO