Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ak Parti Timurçin Saylar Diyor..

  Karabük AK Parti

 

saylarrr

Karabük AK Parti 5.Olağan Kongresi Yenişehir spor salonunda büyük bir kalabalık önünde gerçekleşti. Timurçin Saylar’ın tek liste ile gittiği olağan kongreye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Süleyman Soylu ve M.Ali Şahin, Bölge Milletvekilleri,Kalkınma Bakan Yardımcısı, Belediye Başkanları,Milletvekilleri, katılım yaparken salon dışındakiler için kurulan dev ekranlar dikkati çekti.

IMG_0150

Saylar “Biz Dünyanın Beşten Büyük Olduğunu

Bilenlerdeniz” Dedi…

 

ak partiiiiiii

Karabük AK Parti 5.Olağan Kongresi Kalabalık Bir Katılım İle Gerçekleşti.

Başbakan Prof.Dr Ahmet Davutoğlu’nun son anda gelememesine rağmen Bakanlar ve bölge milletvekilleri yanı sıra Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları,İlçe Belediye Başkanları, salonda ki yerlerini aldılar.

Açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar; Mevlana,Yunus ve Şairlerden örnekler vererek yaptığı konuşmada salondan destek aldı.

Ardından Karabük Milletvekili Osman Kahveci,Bakan Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ve M.Ali Şahin birer konuşma yaptılar.

 

Kongrede konuşan Bakan Elvan, önlerine engeller çıkarıldığını, mayınlar konulduğunu, ancak milletin AK Parti’ye sahip çıktığını ifade ederek şöyle dedi; ” Bizim yoldaşımız milletimizdir, bizim yoldaşımız vesayet odakları, paralel medya değildir..Bugün vesayetçi zihniyet, siyasi istikrarımızı, ekonomik istikrarımızı, partimizi bozmaya çalışan girişimlerde bulundu. Ama başarılı olamadılar ve olamayacaklar. Türkiye büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor. Bu millete karşı duran, bu milletin değerlerini ayaklar altına alan, demokrasimizi, siyasi iktidarımızı yok etmeye çalışan o kesimler elbette hesabını verecek ve vermeye de devam edecek inşallah.”

Bakan Fikri Işık,ise  “AK Parti’ye 12 yıldır eğer diz çöktüremediyseler bunun iki sebebi var. Birincisi partinin kurucusu Recep Tayyip Erdoğan ikincisi de AK Parti’nin bu büyük Türkiye hayali için gece gündüz çalışan değerli teşkilatlarıdır. ” dedi.

Bakan Işık kongrede yaptığı konuşmada ; ” Bizim arkamız sağlam. Bizim teşkilatlarımız sağlam. Karabük teşkilatlarımız var. Verdiğiniz hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hiçbir şey bizim başımızı öne eğdirmedi. Partimizi kurduğumuz gün iki öncelik belirledik. İki temel öncelik belirledik. Biz AK Parti olarak iktidara geldiğimizde milletimizin refahını ve devletimizin itibarını yükselteceğiz. Bu iki temel öncelik için gece gündüz çalıştık. Biz çalıştıkça birileri önümüze engel koydular. Darbe teşebbüsü oldu. Ama Allah’a şükür olsun korkmadık. Korkan namerttir dedik. Önümüze engel çıkarttılar ama ondan korkmadık. Şapkamızı alıp gitmedik. Kim sınırını aştıysa Türkiye Cumhuriyeti bir büyük devlettir. Milletin emaneti ancak milletten alınır dedik. Partimize kapatma davası açıldı. Bir yargı darbesiyle karşı karşıya kaldık. Ama onda da yılmadık.. Bugünlerde partimize yönelik yolsuzluk üzerinden yürütülen bir algı operasyonu var. AK Parti’ye mensup insanlar başını öne eğsin istiyorlar. ‘Bu çamur AK Parti’ye yapışır’ ve millet AK Parti’den desteğini çeksin istiyorlar. Yolsuzluk kanser gibidir. Çok hızlı yayılır. Bünyeleri zayıflatır ve çökertir. Sonuçta o bünyeyi muhakkak düşürür ve ölümle sebep olur. Bize 12 yıldır bu yaftayı yapıştırmaya çalışanlar, yolsuzluğun yapıldığı bir ülkede GSMH 820 milyar dolara çıkar mı? İhracat 160 milyar dolara çıkar mı? Kişi başına düşen milli gelir 15 bin dolara çıkar mı? Cumhuriyetimizin kuruluşundan 2002 yılına kadar 50 kilometre tünel, 2014-2015’e bir yılda 123 kilometre tünel. Bizden önceki kaynaklar neredeydi. Onun hesabını zaten milletimiz sordu. Başınız dik olsun.”

 

ŞAHİN “Yeni Türkiye Diyoruz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin,konuşmasında “İktidarımız adeta şoför gibi. Şoför sürekli dikiz aynalarına bakarsa bir yere toslar. Biz önümüze bakacağız. O nedenle yeni Türkiye diyoruz. Bakın Karabük Üniversitesi 43 bin öğrenciye ulaştı ve Rektörmüzü başarılı yönetimden dolayı tebrik ediyoruz. Karabük’ün en büyük sorunlarından biri hava kirliliğiydi. Şu anda kirlilik Türkiye standartlarının çok altında. Doğalgazı da AK Parti Karabük’e getirdi. AK Parti iktidarıyla Karabük’ün hava kirliliği sorununu da çözdük. AK Parti iktidara gelmeseydi Karabük ve Safranbolu’nun en büyük sorunlarından birisi su olacaktı. AK Parti iktidarıyla su problemini çözmüş olduk. Kardemir sorunları vardı bugün kim hatırlıyor o sorunları ” diye konuştu.

Ancak bizler geçmişte yaptıklarıyla övünen iktidar değiliz sadece. Geçmişte yaptıklarımızı halkımızla paylaşacağız. Yapacaklarımızın teminatı olarak da göstereceğiz onları ama biz önüne bakan projeler üreten iktidarız. diyen Şahin Konuşmasını şöyle tamamladı; ” İktidarımız adeta şoför gibi. Şoför sürekli dikiz aynalarına bakarsa bir yere toslar. Biz önümüze bakacağız. O nedenle yeni Türkiye diyoruz.. Türkiye’yi zayıf bırakmak isteyenleri biliyoruz. Onun için buradayız” 

AK Parti Gn.Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu;”Ne söylerlerse söylesinler ne yaparlarsa yapsınlar, çözüm sürecini de paralele mücadeleyi de devam ettireceğiz. Türkiye’nin zaferi”, “Demokrasinin zaferi”, “Milletin ve AK Parti’nin zaferi” olacağını ifade ederek, teşkilatından kapısının çalınmadığı tek evin kapısını bırakmadan yola devam ” dedi

Kongrede konuşmalar tamamlandıktan sonra KARDEMİR’E YF açılışına geçildi.

Bakanlar Lütfi Elvan ve Fikri Işık, kongrenin ardından Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (Kardemir) yeni yapılan 5 Nolu Yüksek Fırın’ın açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Bakan Işık, dünyada çelik üretiminin yüzde 70’inin cevher ve kok kömürü, yüzde 30’unun hurdadan, Türkiye’de ise yüzde 70’inin hurdadan, yüzde 30’unun cevherden yapıldığını söyledi. Cevherden sadece Kardemir, Erdemir ve İsdemir’in üretim yaptığını, 22 tesisin de hurdadan üretim yaptığını belirtti..

Bakan Elvan ise , “Kapıkule’den Edirne’den Kars’a, güneyden kuzeye Türkiye’nin dört bir yanını demir ağlarla örmeye başladık. 100-150 yıldan bu yana dokunulmayan 10 bin kolimetre demiryolu hattının 8 bin 500 bin kilometresinin altyapısını yeniledik. Bizim hedefimiz kendi yüksek milli hızlı trenimizi yapmak. Bu yönde çalışmalara başladık. Tasarım çalışmalarını bitirdik. Endüstriyel tasarım, mühendislik tasarım ihalesine çıktık. Önümüzdeki dönemde bunu da tamamlar tamamlamaz tamamiyle yerli olan yüksek hızlı trenlerimizi Türkiye’de üreteceğiz” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Kardemir Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Bakanlar Elvan ve Işık’a plaket verdiler.

Ayrıca Kardemir kurulduğunda üretilen ilk demirden yapılan plaket de Başbakan Davutoğlu’na ulaştırılmak üzere bakanlara teslim edildi.

Daha sonra YF için salondan butona basılarak açılış yapıldı. Bakanlar, baretlerini takarak 5 Nolu Yüksek Fırın’da inceleme yaptılar.

Bakanlar, Vali Orhan Alimoğlu’nun makamına geçip kentle ilgili bilgi aldıktan sonra Ticaret ve Sanayi Odası tarafından işadamlarının katılımıyla düzenlenen toplantıya katıldılar..

 

İŞTE AK PARTİ İL YÖNETİM LİSTESİ

İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ( ASİL)

1- ADNAN ÇEBİ

2- ALİ ERORHAN

3- ALİ ERTAN

4- AYCAN TELLİ

5- AYLİN KOÇ

6- AYSUN AKÇAALAN

7- AYŞE ÇAVUŞLAR

8- BEGÜM CEFAKAR

9- BİROL SARIAVAZ

10- BUKET ÖZKAN

11- CELAL YILMAZ

12- CENGİZ ÜNAL

13- ESRA AVCI

14- FARUK KARTAL

15- FATMA YILDIZ

16- FERHAT SALT

17- GÜRKAN GÜRCAN

18- HAKAN ŞENTÜRK

19- HÜSEYİN ERİK

20- İBRAHİM AKDAŞ

21 -İHSAN MUTLU

22- İSA GÖKTAŞ

23- İSMAİL ALTINÖZ

24- İSMAİL HAYRİ BOYACI

25- KÜBRA EKMEKÇİ

26- MEHMET KUL

27- MEHMET MESCİER

28- MURAT ÇETİNKAYA

29- NİHAL GÜNEY

30- NURETTİN EMLİK

31- OKAN ASLAN

32- OSMAN KÖŞKER

33- ÖZMEN ÖZDEMİR

34- SEDEF DURMUŞ

35- SERDAR DERELİ

36- SİNAN KORKMAZ

37- TEVFİK AYVALIK

38- VEDAT NAMAL

39- YILDIRAY YILDIRIM

 

İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ( YEDEK )

1- YILMAZ TEMEL

2- MUHAMMET AYDIN

3- ALİ KAPLAN

4- SEVDA KANLIGÖL

5- MURAT MİSOĞLU

6- KUBİLAY YILDIRIM

7- ORÇUN TAHMAZ

8- MURAT DERECİK

9- NUSRET TELLİ

10- İHSAN İPEK

11- HÜSNÜ ÖZMEN

12- AZİME KAZANGİRLER

13- ŞABAN BALLI

14- METİN DERELİ

15- MUZAFFER ÇEVİRME

16- YÜKSEL DOĞANCI

17- MEVLÜT GÖK

18- OSMAN DOĞRU

19- HAYRİ ZOR

20- AYNUR ÖZKAN

21- UĞUR ÇETİNKAYA

22- ŞERAFETTİN ERDEM

23- SEBAHAT ERGİN

24- ADEM ATAY

25- ÇETİN ÇOLAK

26- SATI DOĞAN

27- SALİM PULATKAN

28- ÖZKAN AYVALIK

29- MUHSİN TUNÇ

30- MUHARREM YILDIRIM

31- BEŞİR MISIRLI

32- FİKRET KOYCU

33- YAVUZ İPEK

34- RAMAZAN KAYA

35- KEMAL SEVİM

36- İSMAİL HAKKI CEBECİ

37- RECEP ÇEVİK

38- RECEP KARATAĞ

39- ALİ ÇETİN

40- BİLAL ÖZAL

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ (ASİL)

1- TİMURÇİN SAYLAR

2- HASAN YILDIRIM

3- HAKAN EREN

4- HÜLYA UĞUR KOCAKAVAK

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ (YEDEK)

1- TUNCAY ÖZCAN

2- AHMET GÜNEŞ

3- SABRİ TOM

4- HASAN SEVDALI

İL DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ (ASİL)

1- ÖMER SÜRMEN

2- ALİ DEMİR

3- MUSTAFA ÇELENLİ

4- FATİH SİVRİ

5- MEHMET ÇAKIR

İL DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ (YEDEK)

1- SADIK KAPLAN

2- HASAN TAHSİN POLATKAN

3- MUSTAFA ÖZKAN

4- YILMAZ BOZKURT

5- RAMAZAN GÜMÜŞ