Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AKŞENER KARABÜK İÇİN MESAJI VERDİ

AK Parti’nin MHP’ye Jest

AK Parti’nin MHP’ye Jest Yapacağı 5 Şehir Belli Olurken , İddiaya göre bu iller, Kütahya, Erzincan, Kırşehir, Zonguldak ve Aydın olacak. Karabük için çok ciddi düşünen Ak parti Prof.Dr Burhanettin Uysal’ı aday göstererek  MHP ile zorlu bir yarışa girmeye hazırlanırken, bugün İYİ parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklaması  Karabük’te dengelerin değişeceğine işaret etti

 

AKŞENER ” İTTİFAKI ÇOK İSTİYORUZ, BOZAN TARAF BİZ OLMAYACAĞIZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, özel bir üniversite düzenlenen “Türkiye’de Gençlik ve Siyaset” konulu panele konuşmacı olarak katıldı.

Meral Akşener Cumhuriyet Halk Partisi ile görüştüklerini belirterek Ankara’da ortak aday önersinde bulundu.

Meral Akşener, “İstanbul’a gelince elbette Cumhuriyet Halk Partisi başa güreşiyor. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul’da adayını çıkarır. İzmir’i tartışmaya bile değmez. İyi parti olmasaydı, biz bu partiyi kurmasaydık, AKP”nin 24 Haziran’daki seçim sonuçlarındaki oyu ne olurdu? Yerel seçimlerde bir işbirliğinin, güç birliğinin oluşmasını çok istiyorum. Partim adına söylüyorum; bozan taraf biz olmayacağız. Bizim 9 ilçe belediyemiz var. Karabük, Uşak, Afyon ve Niğde illerinde çok iddialıyız. Belediye başkanlarımız da bu konuda son derece iddialıyız” şeklinde konuştu.

 

“KARABÜK İÇİN İDDİALIYIZ “

Akşener’in  KARABÜK için iddialıyız söylemi sonrası  siyasi kulisler hızlandı ve  CHP Karabük’te  İYİ parti adayına, Safranbolu ve Yenice de ise İYİ partinin  CHP adayına destek olabileceği konuşulmaya başlandı. Akşener’in bu açıklamaları sonrası  Durmuş Yalçın’ın adaylığı kesinleşti yorumları yapılırken İYİ parti İl Başkanı Mehmet Aksoy Partimizin adaylık başvuru süreci yeni başladı açıklaması da dikkatleri çekti.

 

SAFRANBOLU’DA ÖZATA İSMİ GÜNDEMDE

Karabük il bazında CHP Mehmet Durum ismini daha önce açıklamış ancak ilçelerde isimler belirlenmemişti.

CHP sinin özellikle Safranbolu ve Yenice de İyi parti desteği ile seçimi alabileceği iddia edilirken  Safranbolu’da  Mustafa Özata isminin her iki parti tarafından ortak adaylığı konusunda fikir jimnastiği yapıldığı biliniyor.

Yenice ve Safranbolu’da İYİ parti ve CHP halen adaylarını açıklamadılar. Ancak  İYİ parti Genel Başkanının  bugün yaptığı açıklama Karabük ve ilçelerinde neler olabileceği konusunda siyasi kulisleri hareketlendirdi.