Aksoy TBMM Konuştu “Sağlıkta İşler İyi Gitmiyor”

Son Güncelleme : 14 Aralık 2019 - 20:29

TBMM de yaptığı ilk konuşma ile Karabük’te gündem yaratan CHP Karabük Milletvekili Dr Hüseyin Avni Aksoy, Sağlık Bakanlığının mecliste ki bütçe görüşmeleri için dun Genel Kurul toplantısında Türkiye ve Karabük’te ki sağlık sorunları ile ilgili birkez daha konuştu..

Aksoy , Sağlıkta ilk konu doğru teşhis koymaktır, aksi ölümlere neden olur diyerek başladığı konuşmasında, ” Ülkemizde sağlık 3 basamaktan oluşmaktadır, birinci basamak Aile Hekimliğidir, 2. basamak ayakta tedavi klinikleri, 3. basamak ise yataklı tedavi merkezleridir ancak 1. ve 2. basamak sistem dışı bırakılmış, direk 3.basamak kullanılmaktadır burada da İnsanlar üzerinden para kazanma hedefli şehir hastaneleri gündeme gelmiştir” açıklamalarında bulundu

“KARABÜK SAĞLIK KONUSUNDA MERCEK ALTINA ALINMALIDIR”

Sağlık sorunları ile ilgili eleştirileri yaptıktan sonra Karabük il bazında ki eksikleri de dile getiren Aksoy; ” Hava ve çevre kirliliğinin çok yoğun olduğu Cumhuriyet kenti Karabükümüz de İnsan sağlığı olumsuz etkilenmektedir il nufusu 248 bin olmasına rağmen yılda 2 milyon kişi polikliniklere başvurmaktadır, İl merkezinde geçmişte 3 hastane varken günümüzde tek bir hastaneye mahkum edilmiştir, vatandaşımıza muayene için 15-20 gün sonraya randevu verilmektedir, bu süre Safranbolu,Yenice,Eskipazar,Eflani ve Ovacık ilçelerimizde yığılmalara neden olmaktadır, bu onurlu kürsüden 2 kez Karabük’te sağlıkta yönetimsel problemler ve kadrolar nedeni ile işlerin iyi gitmediğini söylemiştim, bir kez daha tekrar ediyorm ki başta Safranbolu Devlet hastanemiz olmak üzere Karabük ili sağlık yönünden mercek altına alınmalıdır” dedi

“BİR YIL ÖNCE YAPILAN ESKİPAZAR DEVLET HASTANESİNİN ZEMİNİ KAYDI ”

Aksoy konuşmasının son bölümünde Eskipazar ilçesinde bir yıl önce yaptırılan ancak zemin kayması nedeni ile boşaltılan hastaneyi gündeme taşıyarak, ” Bu durum bir Milli servet kaybıdır” ifadelerinde bulundu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
İlyas Erbay 15 Aralık 2019 / 07:07 Cevapla

Vekilimizin. Sağlık bakanlığı bütçe girişmeleri ile ilgili yapmış olduğu bu konusma meclis kursusunden ilk konuşması değildir. Sn. Aksoy o kursuden daha öncede konuşmuş, ilimizin sorunlarını dile getirmiştir. Haberin başındaki cumleniz bu açıdan yanlistir.

İlyas Erbay 15 Aralık 2019 / 07:07 Cevapla

Vekilimizin. Sağlık bakanlığı bütçe girişmeleri ile ilgili yapmış olduğu bu konusma meclis kursusunden ilk konuşması değildir. Sn. Aksoy o kursuden daha öncede konuşmuş, ilimizin sorunlarını dile getirmiştir. Haberin başındaki cumleniz bu açıdan yanlistir….

İlyas Erbay 15 Aralık 2019 / 07:08 Cevapla

Sn. vekilimizin. Sağlık bakanlığı bütçe girişmeleri ile ilgili yapmış olduğu bu konusma meclis kursusunden ilk konuşması değildir. Sn. Aksoy o kursuden daha öncede konuşmuş, ilimizin sorunlarını dile getirmiştir. Haberin başındaki cumleniz bu açıdan yanlistir….