Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksoy ; ” Turist Sayımız 260 bini Aştı..”

Ünsal Tülbentçi İlköğretim Okulu

Ünsal Tülbentçi İlköğretim Okulu karşısında açılışı yapılan Tülbentçi Parkı Safranbolu Belediyesi tarafından hizmete alındı.

IMG_0899(2)

Açılışa Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un yanı sıra Belediye Başkan yardımcıları Erdoğan Şenol ve Dursun Mustafa Dayıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin, Sivil Topluk kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda vatandaş ile basın mensupları katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “ Safranbolu Belediyesi olarak şehrimizi dünya standartlarında belediyecilik hizmetleriyle buluşturmak için yapmış olduğumuz çalışmaların yeni bir halkası ile sizlerle birlikteyiz. En başından beri söylediğimiz gibi Safranbolu ismiyle, şekliyle, duruşuyla bir dünya kenti. Dünyanın neresine gidersek gidelim Safranbolu’dan bahsettiğimizde hep bilinen, tanınan bir yer olduğunu görüyoruz. Bizim şehrimiz dünyanın her tarafından beğenilen ve de bilinen bir şehirdir .Bakın; 20. yüzyılda artık yönetim şekilleri yerele doğru kayıyor. Yani şehirlerin marka şehir olması, kentlerin kendi isimlerini ön plana geçirmeye çalışmaları, yine Türkiye’deki rekabetin özellikle bölgeler arasındaki rekabetin kent seviyesine kadar inmesinde o kentlerdeki o şehirlerdeki belediyelerin çalışmaları çok önemli. Marka belediye başkanları var, marka şehirler var. Şimdi Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan Türkiye’de herkes övgüyle bahseder. Kayseri Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan pek çok hemşehrimiz Türkiye’deki vatandaşımız övgüyle bahseder. Ben size şunu söylemek istiyorum: Konya ya da Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaların iki tane büyük formülü var. Birincisi süreklilik ve istikrar. Seçilen belediye başkanı dördüncü dönemden beri devam ediyor. Yani bir ivme yakalanıyor ve bu ivme devam ediyor. Ben 2009 yılında Safranbolu’da belediye başkanı olarak göreve başladığımda nerdeyse iki yıl boyunca elek tekne düzmekle zaman harcadık. Örneğin, belediyemizin iş makinelerini güçlendirdik. Dönemimizde tam 70 tane iş makinesi Safranbolu halkımızın Safranbolulu komşularımızın hizmetine sunuldu. Yine bu dönemde 11.300.000 lira olan bütçemiz 38.000.000 liraya çıkartıldı. Ancak o zaman hizmet yapmaya başlayabildik. Sadece 2013 senesinde bizim asfalta harcadığımız para tam 15.000.000 liraydı. Yani kısaca vatandaşlarımızın mutlu olmaları, ayaklarının çamura basmamaları, çocukların oynayabilecekleri parkları, spor alanları olmasını, şehrin her noktasında aydınlatma, parke, yeşil alan gibi çalışmaları tamamlayabilmemiz 5 yılımızı aldı. Bunların bir an evvel yapılmasını istedik ve Allahın izni ile bunları bitirdik. Yani bu dönemde Safranbolu’da yaşayan hemşerilerimin belediyecilik hizmetlerinden en güzel hali ile faydalanmalarını istedik” dedi.

2009 yılında ilçemizde konaklayan turist sayısının 137.000 civarında olduğunu ifade eden Başkan Aksoy; “ bu gün bu rakamlar 260.000i aştı. Bu şu anlama geliyor. Turizmde yüzde yüzün üzerinde bir gelişme var. Yine 2009 yılında 15-20 bin ton çalışma yapılır iken şimdilerde kendi plentimizde Avrupa standartlarında ürettiğimiz asfaltı 70 bin tonların üzerine çektik. Bu dönemde kat ettiğimiz mesafelerin iki katını inşallah önümüzdeki dönemde hizmet aşkı, Safranbolu aşkı ile koşan, geleceği imar eden belediyecilik anlayışımızla sürdüreceğiz. Bu vesile ile öncelikle bu güzel parkların yapımında emeği geçen değerli personelime, katılımlarınızdan ve desteklerinizden dolayı değerli Safranbolu halkına teşekkür ediyor, daha nice park açılışlarında buluşmak üzere Tülbentçi Parkının hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından kurdele kesimine ve Safranbolu Belediyesinin ikramlarına geçildi.