Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ALTINÖZ, “İHA BU HABERİ DÜZELTMELİ”

AK Parti Karabük İl

AK Parti Karabük İl Başkanı Av.İsmail ALTINÖZ, yazılı bir basın açıklaması yaparak, Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık’ın İstifa etmediğini, ancak Ajans kanalı ile haberi istifa şekli ile yapan, sonra da düzelten basın kurumlarına teşekkür ederiz derken, İHA dan da bu haberi düzeltilmesini istedi.

Dün Yenice Ak Parti İlçe Başkanı Mart kongresinde görevi bırakacağını ve kendine destek olanlara bir teşekkür mektubu ile bir daha aday olmayacağını açıklamıştı.

Basın yayın kuruluşları haberi önce istifa etti sonra da aday olmayacak şekli ile düzeltirken konu yaygın basında ” Ak partide istifalar” şekli ile çıkınca bu kez AK Parti İl Başkanı Altınöz bir açıklama gereği duyduğunu belirterek şöyle dedi; ” Dün Yenice İlçe Başkanımız Sayın Yılmaz Kırık yapmış olduğu yazılı açıklamayla “18.08.2017 yılı 6. Olağan Kongrede seçilerek göreve devam ettiğim ve 7. Olağan Kongre gününe kadar görevime devam edeceğim. İlçe Başkanlığım sürecini AK Parti Genel Merkezi ve Genel Merkez İl Koordinatörümüz Dr. Mustafa Esgin, İl Başkanımız Av. İsmail Altınöz, milletvekillerimiz Cumhur Ünal, Niyazi Güneş, İlçe Koordinatörümüz Murat Derecik, İlçe Yönetim Kurulumuz, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız ve Yönetim Kurulları Başkanlarımız ve dostlarım, arkadaşlarım ve de özellikle de ailem olmak üzere yapmış olduğum istişareler ve değerlendirmeler sonucunda 7. Olağan İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığı Adaylığı müracaatında bulunmayacağının kararını belirtmek isterim” şeklinde açıklaması çok açık ve net olmasına rağmen ülkemizin en ciddi ajanslarından İha tarafından abonelerine ne amaçla ve ne maksatla olduğunu anlayamadığımız şekilde AK Parti Yenice İlçe Başkanı Kırık görevinden istifa etti diyerek servis edilmiştir.Yine iha’yı kaynak gösteren muhalif yanlı haber siteleri de mal bulmuş mağribi gibi bunu partimiz aleyhine kullanmışlardır.Yerel haber siteleri iha’nın başlığının doğru olmadığını görüp düzeltmişlerdir.Bu düzeltmeyi yapan basın mensuplarımıza da teşekkür ediyoruz. ”

Yapılan açıklamalara rağmen Yılmaz Kırık’ın halen görevde olduğunu belirten Altınöz, şöyle devam etti “İlçe başkanımız kesinlikle istifa etmemiş açıklamasında da belirttiği gibi 7. Olağan kongrede aday olmayacaktır ve kongre gününe kadar bizim ilçe başkanımızdır.Kongreden sonrada kendisi il teşkilatımızda görev verilecek ve hizmetine devam edecektir. İHA gibi kurumsal ciddi bir ajansın bu hatasını telafi ederek düzeltmesini bekliyoruz ve bu hatalı başlığın da basit bir ihmal olmadığı ilçe başkanımızı ve onun üzerinden partimizi yıpratmak için yapıldığı konusunda şüphelerimiz vardır. Özellikle il başkanı olarak ilçe başkanımızın hak ve hukuku bize emanettir basın yoluyla ilçe başkanımıza yönelik oluşturulan bu algı ve itibarsızlaştırmaya dönük başlığın ve içeriğin düzeltilmesi ve kamuoyunun doğruyu öğrenmesi adına bu açıklamayı yapıyorum.”