Altınöz “İşte CHP usulü Basına Sansür”

Son Güncelleme : 01 Mayıs 2020 - 16:16

Karabük Ak Parti İl Başkanı Av.İsmail Altınöz yazılı bir basın açıklaması yayımlayarak, “CHP usulü Sansür uygulaması var” dedi

Başkan Altınöz yayınladığı yazılı açıklamada şöyle dedi;

“Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin yerel basına uyguladığı CHP usulü Sansür uygulaması ile ilgili bu açıklamayı yapmak zarureti hasıl olmuştur.Karabük basınına reva görülen bu sözleşme abonelik sözleşmesi değil Utanç sözleşmesidir basın mensuplarımızı üzdüğü gibi bizlerde ziyadesiyle üzmüştür . CHP’li Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük ve Safranbolu basınının önüne abonelik için öyle maddeler koydu ki, skandal sözleşmenin C Maddesi çok ilginç. CHP usulü Sansür içeren madde aynen şöyle:

c) Şirketin, belediye, belediye başkanı, meclis üyeleri, belediye çalışanları, belediye tüzel kişiliği ile alakalı siyasi eleştiri, şahsi eleştiri ve nezaket sınırlarını aşan yayınlarına, paylaşımlarına rastlanması halinde sözleşme belediye tarafından tek taraflı olarak fesih edilecektir. Bu maddede belirtilen sınırların aşılıp aşılmadığının takdirinin tek taraflı olarak belediye başkanında olduğu taraflarca kabul edilmiştir.”

Basın özgürlüğünü ağzından düşürmeyenler, belediyenin imkanlarıyla vereceği abonelik ücreti karşılığında Safranbolu ve Karabük basınının iplerini ellerine alacaklarını zannettiler. Safranbolu Belediye Başkanı, Türk Basın tarihine kara bir leke olarak geçecek bu sözleşmeyi yerel basına dayatmıştır. Karabük basını bu sansürcü ve basın özgürlüğüne karşı olan sözleşmeye tepkisini net olarak ortaya koymuştur. Sözde özgürlük savunucusu CHP’nin Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin, Karabük ve Safranbolu basınının önlerine, imzalaması için koyduğu sözleşmenin can alıcı maddesinde özetle şunu diyor; “Safranbolu Belediyesine, başkanına, meclis üyelerine ve çalışanlarına karşı, siyasi eleştiri, şahsi eleştiri veya eleştiri sınırlarını aşan yazı, haber paylaşım yapılırsa, bu abonelik sözleşmesinin tek taraflı fesih edilmesi belediye başkanının yetkisindedir. Belediye ve şahsımla ilgili bir eleştiri mi, asla ve kat’a yapamazsınız. Derhal aboneliğinizi keserim. Belediye Başkanı ile ilgili siyasi bir eleştiri mi, yapamazsınız.”

İşte CHP usulü basın özgürlüğü.
İşte CHP usulü Basına Sansür.
İşte CHP usulü yerel basına destek.
Bugün herkes Belediye Başkanının çıkıp Karabük ve Safranbolu’daki basın mensuplarından özür dilemesini beklerken, yapmış olduğu basın açıklamasında, UTANÇ sözleşmesini savunmuştur. Basın Ahlak kurallarından bahseden, ona atıf yapan açıklaması da özrü kabahatinden büyük bir açıklamadır. Hele Basın mensuplarıyla alakalı bu kuralları ihlal ekecekleriyle ilgili “ön yargımız yok” demesi tam bir fecaat tir. Çünkü basın hakkındaki düşünceleri sadece ön yargı da kalmamış , bu Utanç sözleşmesine resmi madde olarak konulmuştur.

Fazla eveleyip gevelemenize gerek yok, konuştukça batıyorsunuz. Sizden fazla bir şey beklenmiyor bu UTANÇ sözleşmesini yırtıp çöpe atın ve Karabük Basınından özür dileyin.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.