Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Anketler 2015 Diyor..

Ulasal bazda yayın yapan

son anketlerUlasal bazda yayın yapan televizyonlardan Haber Türk ekranlarında  “Türkiye’nin Nabzı” programına konuk olan anket şirketi yöneticileri yaptıkları son araştırma rakamları kamuoyu ile paylaştılar.

17 Aralık operasyonu sonrası partilerin alacakları oy oranlarındaki değişim merak konusu olurken , konuyla ilgili araştırmalarını  yoğunlaştıran anket şirketleri, vatandaşın nabzını tutmaya devam ediyor. Şirketlerin yaptığı anketlerin son değerlendirmesine göre yüzde 48.9 AK Parti, yüzde 25 CHP derken koalisyon olsun diyenlerin oranını da yüzde 22.4 olarak açıklandı..Hemen hemen her seçimde resmi sonuçlara yakın bir oran tutturan GENAR’ın araştırmasına göre; 2015 seçimlerinde vatandaşların yüzde 48.9’u 2015’te Ak Parti’nin iktidar olmasını istiyor.

Programda diğer partilerin oy oranlarına ilişkin rakamları da paylaşan şirketler , CHP’yi destekleyenlerin oranını yüzde 25, koalisyon olsun diyenlerin oranını da yüzde 22.4 olarak açıkladı.

CHP de toparlanma ve çıkış süreci yaşandığı MHP nin oy oranını koruduğu açıklayan şirketler bu seçimlerinde kararsızlar üzerinde döndüğünü vurgulamaları dikkat çekti.