Anketler…Anketler…Anketler..

Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 - 13:22

Kafalar Karışık,Kararsızlar Beklemede !!

 

seçim

CHP’nin yaptırdığı  ankete göre, oyları yükselen tek

parti  yüzde 28’ ile   CHP.

 

1 Kasım’da tekrarlanacak seçim öncesi partiler ikinci kez strateji hesaplamalarına yöneldi. Seçmenin ikinci oylarını hangi dinamiklerin belirleyeceği sorusuna ilişkin kritik noktaların peşine düşen partiler, 54 milyon seçmeni etkileyecek dinamikleri araştırıyor.

CHP  Genel merkezinde ki  son ankete göre; AKP yüzde 39’a geriledi, MHP de 7 Haziran’dan bu yana 2 puan kaybederek yüzde 14’e düştü. HDP Giden karasız oylar tekrar CHP dönüyor..

CHP Ge­nel merkezi son yapılan anketler de  er­ken se­çim­de yüz­de 30 ban­dı­nı ge­çe­ce­k tek partinin yine CHP olarak gösterilmesinden memnunlar.

CHP’ Genel merkezi dün gazetecilere an­ket so­nuç­la­rı­nı açık­la­dılar.

An­ke­te gö­re; CHP’­nin HDP’­ye kap­tır­dı­ğı ema­net oy­la­rın bü­yük bö­lü­mü­nü ge­ri al­dı­ğı be­lir­ti­li­yor.

Yüz­de 18’e va­ran ka­rar­sız seç­me­ne ulaş­ma­yı he­def alan CHP, “ar­tık oy­lar­la­” kay­bet­ti­ği ve­kil­lik­le­ri çı­kar­mak için özel ça­lış­ma yü­rü­te­cek..

CHP’­nin mil­let­ve­ki­li sa­yı­sı­nın  131’den 149’a ulaş­acağını ifade eden aynı kaynaklar, MHP’­nin 7 Ha­zi­ran se­çim­le­ri­ne gö­re yak­la­şık 2 pu­an kay­be­de­rek yüz­de 14’e kadar ge­ri­le­di­ğini savunuyorlar.

HDP’­nin ise yüz­de 13’ler dü­ze­yin­de ol­du­ğu  ancak bu süreçte yüzde 10 barajına takılabileceği de vurgulanıyor..

11949451_10155974663535114_2695816224336214179_n

Koalisyon kurulamayan ve erken seçim olsun istenilen süreçte yapılan anketleri göstererek CHP seçmeni sandığa gittiği taktirde oy  oranlarının farklılaşacağına işaret eden  Gezici anketin son yaptığı araştırmalara göre açıklama yapan CHP yöneticileri bu dönem %30 bandını çok rahat aşacaklarını ifade ediyorlar.

BU ARADA,KARABÜK CHP’DE DURUM NE ?

CHP Karabük’te içe dönük çalışmalarına devam ediyor. Dr Hüseyin Avni Aksoy ve Av Erdoğan Dinçel’in  7  Eylül 2015 Pazartesi günü  aday adaylığı başvurusunda bulunacağı ifade edilirken CHP de yine Ziya Ünsal ve Hüseyin Eken gibi isimlerinde aday adayı olabileceği ifade ediliyor.

PEKİ DİĞER ARAŞTIRMACILAR NE DİYOR 

VARYANS Araştırma’nın sonucuna göre AK Parti yüzde 44’lük bir orana ulaşarak yeniden tek başına iktidar oluyor.

İşte araştırma sonuçlarına göre partilerin aldıkları oy oranı;son-secim-anketi-ak-parti-yuzde-43-9-chp-yuzde-7655003_4174_m


AK Parti; Yüzde 43,9 (+)CHP: Yüzde 26,2 (+)MHP: Yüzde 14,1 (-)HDP: Yüzde 12,3 (-)

Sonuçlara göre 7 Haziran seçimlerine kıyasla AK Parti’nin oylarında yüzde 3’e yakın bir yükseliş gözlenirken CHP’nin oyu da yüzde 26,2’ye çıktı.

MHP ve HDP ise düşüş yaşandı. MHP yüzde 16’dan yüzde 14’lere, HDP de yüzde 13,1’den yüzde 12’lere gerilemiş durumda..

MHP’YE OY VEREN AMA KIZGIN OLANLAR VAR

7 Haziran seçim sonuçlarının belli olması sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin uzlaşmaz bir tutum içine girmesinin de MHP oylarının bir kısmının tekrar AK Parti’ye döneceğini söyleyen Recep Sazkaya ‘İki partinin seçmen profili birbirine çok yakın. Zaten araştırmamız da gösterdi ki AK Parti tabanı MHP’yi, MHP tabanı da AK Parti’yi koalisyon ortağı olarak görmek istiyor’ derken, ancak Bahçeli’nin uzlaşma için tüm kapıları kapatması seçmende bir rahatsızlık oluşturduğu ve bunun da bir oy kaybına yol açacağı beklentisi olduğunu söyledi.

MHP KARABÜK’TE NE YAPACAK ?

MHP Karabük’te 26.dönem Milletvekilliği için ortak bir aday görüşü sunamadı. İl Yönetimi ve Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin tutumları artık belli. Öte yandan Ovacık Belediye Başkanlığından istifa eden Mustafa Dursun’un ve mevcut Milletvekili Durmuş Yalçın’ın sıralamada nasıl yer alacakları da netlik kazanmış değil. MHP tabanı tüm bu gelişmeleri izliyor ve Genel merkez düzeyinde ki politikaları şimdilik  değerlendiriyor.. 

BİR BAŞKA ARAŞTIRMA GURUBUNA GÖRE, AK PARTİ

VE CHP YÜKSELDİ..!

1440672867Argetus Araştırma Şirketi’nin 1 Kasım erken seçim anketi sonuçları yayınlandı. 19-23 Ağustos tarihleri arasında 34 ilde, 2 bin 960 kişiyle yapılan anket sonuçlarına göre, AK Parti ve CHP oy oranları yükselirken, MHP ve HDP oy oranları düşüşe geçti.

Ankete katılanlara sorulan, “Kasım 2015 seçimlerinde kime oy vereceksiniz?”sorusuna katılımların yüzde 42.6’sı AK Parti yanıtı verirken, CHP diyenlerin oranı yüzde 25.5 oldu.

MHP VE HDP DÜŞÜŞTE

Argetus Araştırma Şirketi’nin sonuçlarında MHP’nin oy oranının 15.4’e gerilediği görülürken HDP’nin de oy oranı 12.5’e gerilediği belirtiliyor..

 

 

AK PARTİ KARABÜK’TE FARKLI !

 

Ak parti tabanı Karabük’te son dönem seçimlerinde kaybedilen oyların geri dönmesi için çalışmalar yapacağız diyor ancak tüm bu çalışmaların adayların durumuna göre de belirleneceği ifade ediliyor.

Karabük’te yapılan araştırmalara göre, Ak partiye oy verenlerin % 40 ı eski isimler dinlenmeli görüşünü savunurken yine %70  ye yakın bölümü tabanın 2 dönemdir istediği ve işaret ettiği adayları gösteriyor.

Ak partisinin bölgesel yada etiket partisi olmadığına değinen %60 lık ayrı bir bölüm ise Milli Görüş tabanına dikkat çekiyor.

Ak parti bu seçimlerde Karabük’te 2-0 yapmak istediğini net ortaya koyarken  MHP ve CHP şimdilik aday adayı bulma çalışmalarına devam ediyor..

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Ali İhsan 5 Eylül 2015 / 10:07 Cevapla

Karabük’te CHP tabanı bellidir,Safranbolu dışında gözle görülen bir oy potansiyeli yok. O yüzden Bölgede güçlü olan MHP desteklenerek, MHP kanadından 2-0 yapılmalıdır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN