Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Araç çayı proje ihalesine çıkıldı

Araç Çayı üzerine estetik

Araç Çayı üzerine estetik taşkın koruma tesisi ve rekreasyon işlerinin proje ihalesi DSİ 23. Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldı

 

Yıllardır siyasi malzeme konusu yapılan ve her siyasi parti temsilcisi tarafından farklı projeler üretilen Araç çayı rekreasyonu için bu kez DSİ harekete geçti ve  proje ihalesine çıkıldı

Araç çayı üzerinde ki  Proje ihalesi içinde tabanın ve yanlarının doğal taşlarla kaplanması yanı sıra  çayın içerisine çeşitli boyutlarda gölcükler, çayın etrafına da yürüyüş ve bisiklet yolları yapılacağı, ve ışıklandırma ile tüm peyzaj çalışmalarının yer alacağı  kaydediliyor.

Karabük Karıt sanayi sitesi altından Bolkuş köyüne kadar olan dere kenarlarını kapsayan düzenleme projesi 2019 Mart ayı öncesi tamamlanmış olacak.

Öte yandan, Proje ihalesi sonrası yapım aşamasında ayrılacak ödenek konusunda sıkıntıların çıkabileceğine işaret eden konuya yakın kaynaklar ise Karabük bu proje ihalesi bitmeden buranın ödeneği için siyasi atmosferi hazırlamalı görüşlerine yer veriyorlar.

1998’de Karabük’te sağanak yağmurdan Araç Çayı  taşmış, o dönem de Valilik binası dahil, birçok ev ve iş yeri su altında kalmıştı.

Yapılacak Araç Çayı ve Karıt Tersip Bendi ile rekreasyon işleri kapsamında hem sel ve taşkınlar önlenecek hem de vatandaşların hoşça vakit geçirecekleri bir alana sahip olacağı belirtiliyor.