Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AYAR ; Listeler İçin “Yorumu Kamuoyuna Bırakıyoruz” Dedi

AK Parti Karabük İl

AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar basın mensupları sabah kahvaltısında buluştu.

akp kavt

Parti binasında gazeteciler  ile bir araya g elen  AK Parti İl Başkanı Ömer AYAR , Gazetecilerin Belediye Meclis ve  İl Genel Meclisi Üyeleri ilgili sorularını yanıtlarken kahvaltı sohbetlerinde neşeli güvenli tavırları ile dikkat çekti.

Ayar; “Bir seçim süreci başladı devam ediyor. Tabi bu seçim sürecinin işleyişine göre de Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi belirleme sürecide bizim açımızdan tamamlanmış durumdadır. Biz bütün ilçelerimizi Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi listelerini seçim kuruluna teslim ettik. Artık itiraz süresi de bittikten sonra bu listeler kesinleşmiş durumda olacaktır. Tabi ki elimizden geldiğince mümkün oldukça geniş istişare ile bütün yorumlara yer vererek Karabük’ü en güzel şekilde temsil edecek bir liste oluşturma gayreti içinde olduk. Bu listede yer alan arkadaşlarımız hepsi de birer birer Karabük adına ve bizim adımıza birer değerdir. Bu değerli arkadaşlarımızdan Karabük’e hizmet anlamında faydalanabilmek, onlarında bu hizmete katkılarını sağlayabilmek adına buralarda görev aldılar. Öncelikle buralarda görev alan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Güzel bir liste yaptığımıza, Karabük’ün tüm renkleriyle temsil edildiği bir liste oluşturduğumuza inanıyoruz. Bu listeyle de güzel hizmetler üretilebileceğine de inanıyoruz. Bu şekilde bir çalışma yaptık. Bizim adımıza ve Karabük adına hayırlı olsun.” dedi

Gazetecilerin, bayan adayların az olduğuna dair sorusuna ise, İl Başkanı Ömer Ayar; “Müracaat anlamında fazla aday yoktu. Listemizde de 3 tane bayan var. Merkezden bahsettiğimizde; fakat ilçelerimizin listelerinde de bayan var. Daha çok olmasını bizde arzu ederdik. Zira Sayın Başbakanımızın bu konudaki bakışını ve hassasiyetini hepimiz biliyoruz. Fakat taleple doğru orantılı olduğu için 3 tane bayan arkadaşımızı listemize yerleştirdik, anlamlı yerlere yerleştirdik. Onun için şuanda listemizde olan budur. Artık bu yorumu sizler ve kamuoyu yapacak.” şeklinde yanıt verdi.

Gazeteciler ile sohbetine devam eden ve her salı günü bu sohbetli kahvaltının yapılmasını talep eden AYAR ‘a  listeye karşı tabanın genel anlamda nasıl bir yaklaşımı var sorusuna ” Liste çalışması olan her konuda hem pozitif hem de negatif yorumlarla karşılaşmak mümkün. Şunu ifade etmek isterim. Negatif yorumlar olduğu gibi genel anlamda pozitif yorumlar olduğunu Karabük’ün geneli anlamında kabul gören bir liste olduğunu söyleyebilirim.
Bu hafta içi cuma günü ve hafta sonu cumartesi günü de Karabük’te bir takım ziyaretlerin yapılacağını soran gazetecilere bu konu hakkında da bilgi veren İl Başkanımız Ömer Ayar: ” Cuma günü Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz Bey’in Karabük’te bir dizi programları olacak. Bu programda bir dizi çalışmalar yapacağız. Üniversite, TSO ziyaretleri gibi, Karabük’ün iş adamları ve sivil toplum örgütleri gibi bir araya gelme tarzında bunun dışında basınla bir araya gelme bir basın açıklaması gibi bir dizi programlarımız var. İnşallah Bakanımız geldiği zaman Karabük adına hayırlı neticeler alarak uğurlamak istiyoruz. Cumartesi günüde Bakan Yardımcılarımızdan oluşan bir grup gelecek. Gelecek olan Bakan Yardımcıları ile birlikte Karabük’ün geneline münhal programlar tertip edilecek. Tabi ziyaretlerdeki amaç Karabük’ümüze bir şeyler kazandırabilmek.”

 

İŞTE AYAR’IN AÇIKLAMALARI