Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AYLAR SONRA DİNA İÇİN İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Karabük’te Aylar önce Filyos

Karabük’te Aylar önce Filyos Çayı’nda cansız bedeni bulunan Gabonlu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın (17) ölümüyle ilgili soruşturmanın sonuna mı geliniyor.

‘Dina için Feministler’ adıyla bir araya gelen avukatlar, yaptıkları yazılı açıklamayla iddianamenin hazırlandığını duyurdu. İddianamenin yalnızca tutuklu sanık Dursun Acar’a yönelik ‘kasten öldürme’ ve ‘cinsel istismara teşebbüs’ suçlamalarıyla hazırlandığı ifade edildi.

Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği hazırlık sınıfı öğrencisi olan Gabon uyruklu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın  erkek kardeşi Orphe Moise, durumu yetkililere bildirmesi ile Filyos çayında bulunan ceset otopsileri, soruşturmaları ile uzun süre gündemde kalmıştı

9 aya yakın süredir devam eden ve son olarak Karabük Cumhuriyet Başsavcılığının  Dina’nın ölümüne ilişkin ‘kısıtlılık’ kararı ile yürüttüğü soruşturmayı tamamlayarak iddianameyi hazırladığı öğrenildi.

Genç kızın kaçarken sokakta isteyerek Dursun Acar’ın idaresindeki otomobile bindiği belirtilen iddianamede, Dina’nın kendisini tehdit eden, cinsel birlikteliğe zorlayan kişi veya kişilerle  görüşmeye rastlanılmadığına yer verilirken , cinayetle ilgili gözaltına alınan 7 kişi hakkında ise takipsizlik kararı verildiği ortaya çıktı.

Karabük Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianameyle Dursun Acar hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve ‘cinsel istismar’ suçlamasından 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığı ve hakim karşısına çıkartılacağı öğrenildi.