Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aynı CHP,Aynı Kafalar ve Rezillikler Mi..!!

2009 yerel seçimlerinde yaşanan

2009 yerel seçimlerinde yaşanan sıkıntılar yine nüksetti. 2014 yerel seçimleri öncesi, İlçeler ve İl Merkezi Genel Merkezden gelen seçim paralarını adaletli mi dağıtıyor? Gönderilen paraların akıbeti sorgulanırken bugün yerel bir gazete manşetinde ” CHP’NİN BAŞ ÇALANI SEN MİSİN”  şeklinde verilen haberde  CHP içinde ki sıkıntıların patladığını gösteriyor..

ünal ve bayram

CHP İçinde ki parti kaynakları, Eflani İlçesinde çalışma yok..!, Eskipazar İlçesinde çalışma yok! Derlerken , Ovacık Belediye Başkan adayı sonunda patladı… Bu arada Merkez ilçede istifaların şimdilik durduruldu.

2009 Yerel seçimlerinde parti tabanı ve görüşleri ile tamamen zıt eski bir Belediye Başkanını aday göstererek Karabük’te ana muhalefet partisini 5. Parti konumuna düşüren ve tarihinin en az oyunu toplayarak adeta şok yaşayan CHP İL ve İlçe yönetimleri yine aynı hatalar zincirinde. Genel Başkan Yardımcıları ile görüşen KARABÜK GÜNDEM olayların Genel merkezce de bilindiğini , İl başkanı Bayram Karadağ’ın dün Ankara’ya çağrılarak durum değerlendirmesi yapmaya çalışması ise tam bir komedi olarak değerlendirildi.

Karabük CHP de geçtiğimiz 2009 yerel seçimlerinde yaşanan para krizi yine nüksetti. Bu senede İlçelere geçtiğimiz hafta seçim paralarını gönderen İl Başkanı Bayram Karadağ yine bir şaibe iddiasının gölgesinde kalmaya başladı.

Eflani ve Eskipazar’a gönderilen seçim paralarının akıbeti belli değil ve seçim ile ilgili harcamalar yapılmadığına dair ilçelerden dertler yükselmeye başlarken iddialar karşısında yine sessizliğini koruyan İl ve merkez ilçe yönetimi için partililer “bu seçimlerde de yine 4.yada 3.parti olmaya adayız yeter artık Genel merkez Yöneticileri uyumayın” şikayetlerini dile getiriyorlar.

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Bayram Karadağ ile Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş hakkında bugün Karabük Haber gazetesi ve Karabük Net Haberde şok suçlamalar yapıldı.

Suçlamalarda, “ CHP nin baş çalanı sen misin? “ diye sorgulanırken Bayram Karadağ bir kez daha zan altında kaldı.
Aynı Başkan Karadağ, KBÜ önünde açılan stantta bir yurttan para aldığı gerekçesi ile istifa etmiş, ancak tekrar başkan olarak dönmüştü. Delege yapısını kendi yaptığı için bu partiden söküp alamazsınız şeklinde suçlanan Bayram Karadağ’a Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin “Sen Aday Olma istersen” diyerek tüm partililer önünde istenmediğini belirtmesine karşın delege yapısına güvendiği için tekrar aday olmuş ve onca spekülasyonlara rağmen koltuğu bırakmamıştı.

Her seçimde Genel merkezden gelen yardımların paylaşımında sıkıntılar yaşayan ve paralar nerede suçlamasına maruz kalan Karadağ bu kez Ovacık Belediye Başkan adayı Gülem’den gelen şok iddialara maruz kaldı.

ünal gülem dertliOvacık Belediye Başkan Adayı Ünal Gülem partisinin kendisine hiçbir destek vermediğini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu ; “CHP Ovacık Belediye Başkan Adayı olduğum günden bu yana partimin bir kuruş desteğini görmedim. Geçtiğimiz hafta İlden, Ovacık İlçe teşkilatına 5 Bin TL para gönderildi. İlçe başkanına seçim için bazı çalışmalar yapalım diyorum. ‘Ne çalışması, para mı var?’ diyor. İlden para geldiğini söylüyorum, ‘Sen karıştırma o tarafları. Senin parayla ne işin olur?’ şeklinde cevaplar veriyor. Seçim büromuzda bir çay demlensin istiyorum, ilçemizin bazı yerlerine birkaç poster asılsın diyorum, akşamları hemşehrilerimizin evine seçim çalışması için giderken bir kilo kuru pasta getirelim istiyorum ama ilçe başkanı bir kuruşluk masraf yapmaya yanaşmıyor. Ben cebime para istemiyorum. Seçim çalışmalarındaki bazı masrafların karşılanmasını bekliyorum ama maalesef o da olmuyor.”

ovacık chpÜnal Gülem, İl Başkanı Bayram Karadağ’ın bu sorunlara sessiz kaldığını belirterek “İlçeye seçim çalışmalarının karşılanması için gönderilen paradan, hiçbir şekilde yararlanamadığını il başkanı Bayram Karadağ’a söyledim. Tamamen duyarsız kalıyor. Madem seçimde bazı çalışmalar için gönderilen bu para değerlendirilmeyecekse  , peki neden gönderildi? Birileri cebine atsın mı diye gönderildi.” Dedi.

İDDİLAR YİNE KORKUNÇ !! CHP GENEL MERKEZİ SEÇİMİ DÜŞÜNMÜYOR GÖRÜNTÜSÜ..!

Eflani, Eskipazar ve Ovacık gibi yerlere ciddi miktarların gönderildiği belirtilirken parti içinde ki kaynaklar, seçim sürecinde yine CHP Karabük İl Başkanı Bayram Karadağ’ı şaibe altında kaldı şeklinde açıklamalarda bulunuyorlar.

Partililer “İlçelere genel merkezden seçim çalışmalarının karşılanması için kucak dolusu paralar gönderiliyor, fakat seçimler için ilçelerde hiçbir çalışma yapılmadığını gözlemliyoruz. İl Başkanı, geçtiğimiz seçimlerde çıkan dedikoduyu gerçekten uyguluyor mu acaba. İlçelere paraları gönderip daha sonra aralarında paylaşıyorlar mı? Ovacık adayımızın isyanı her şeyi açık bir şekilde gösteriyor. Bu rezilliğe birileri dur demeli.” Şeklinde şikayetlerini dile getiriyorlar.

MERKEZ İLÇEDE İSTİFALAR ZOR DURDURULDU

Seçim çalışmalarında İl Başkanı Bayram Karadağ ile Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş’ın zaman zaman göstermelik yer aldıklarını ve hiçbir çalışmaya destek vermediklerini ifade eden bazı il ve merkez ilçe yöneticileri istifa ettiklerine dair dilekçelerini verdiler. Bazı Genel Başkan Yardımcılarının konuya müdahale ederek, istifaları şimdilik durdurdukları da edinilen bilgiler arasında yer alıyor.