Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ayvaz Anlatıyor, TANKUT Dönemi Aydınlanıyor…

Kardemir Karabükspor’un 190 milyon

Kardemir Karabükspor’un 190 milyon borca soktuğu ve kongre kararı almasına karşın kongrelere gelmeyen Hikmet Ferudun Tankut ile dönem  yönetimiyle  ilgili yürütülen soruşturma devam ederken hafta başı sorgulanan kulüp eski CEO’sunun ifadeleri basına yansıdı.

Türk Futbolu için çok önemli olan KARABÜKSPOR araştırması devam ediyor

Gözaltına alınan ve sorgusu sonrası adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kulübün eski CEO’su Hakan Ayvaz’ın ifadesinde  Hikmet  Ferudun Tankut’un  yaptığı harcamalara değindiği ve emirleri başkandan almadan zaten kulüp içinde görev yapamayacağı anlattığı iddia edildi..

Kardemir Karabükspor eski CEO su Ayvaz hakkında çıkartılan iddialara karşı verdiği iddia edilen ifade de , savcılığa Ferudun Tankut ‘un emirleri doğrultusunda görev yaptığını ve Ankara’daki dairesini kulübe 5 bin liraya kiraladığını, yediği yemekleri, giydiği kıyafetleri, kaldığı otelleri Karabükspor’a fatura ettiğini belirterek, .” Kulüpler Birliği toplantısına tüm başkanlar lüks araçlarla geliyor diye araç aldırdı, sonra o aracı alınan 450 bin TL borç karşılığı Mustafa Yolbulan’a devret dedi, devrettik, . Mustafa Yolbulan aracı üzerine aldı. Ancak kullanımını Karabükspor’a bıraktı. Bu harcamaları yüzünden Ferudun Tankut’la zaman zaman sürtüşmeler yaşadık” şeklinde ifade verdiği belirtildi.

TANKUT,  Hesaplarını Kapatmak İçin TUTANAKLAR Tutulmuş.

Kulüp eski yöneticisi CEO  Ayvaz’ın, Tankut’tan sonra göreve gelen Ziya Ünsal yönetiminin bağımsız deneticilere  hazırlattığı  rapor da yer alan ‘Faturasız deplasman giderleri’ tutanakları ile kasadan çıkan yaklaşık 1,5 milyonluk para için ise, “Başkan Tankut bankadan 1,5 milyon TL para çekmiş, parayı nereye harcadığını söylemedi, faturasını da getirmedi, bir çalışan olarak benim hesap sorma yetkim yoktu. Kulüp başkanları kral gibidir. Ben de bu para kasada gözükmesin diye muhasebeleştirmek istedim ve bu nedenle bu tutanakları hazırladım. Ancak başkan bunları imzalamadı. Bunun sorumlusu da ben değilim, Tankut, Genel kurulda tüzük yapılırken madde koydurmuş, o Madde <Deplasman öncesi avans verilir, sonra da tutanakla kapatılır> şeklinde oananmış o maddeye göre hazırlamak durumunda kaldık” şeklinde yapılan uygulamaları anlattığı iddia edildi.

 

“FUTBOLCU Seçmek İçin Görevli Yok ancak 11 Milyonluk Harcama Var ?”

Aynı bağımsız deneticiler  tarafından yapılan incelemeler sonrası ’11 milyonluk Futbolcu Araştırma Giderleri’ adı altında menajerlik şirketlerine ödenen harcamaların faturalarının asıllarının neden yok  şeklinde ki  bulunmadığı sorusuna ise Ayvaz, “Yurtdışından faturaların aslı genelde gelmez, biz mail gelince parayı yollarız, aslı gelirse de evraklara ekleriz. Ancak aslı gelmediği için yerinde olmayabilir, paraları kimlerin tahsil ettiğini bilmiyorum, ayrıca benim dönemimde futbolcu seçmek için hiç kimse görevli değildi” ifadesini  verdiği belirtildi…