Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BABACAN , TOBB TOPLANTISINA KATILDI

       

 

 

 

 

M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki yeni seçilen TOBB Yönetim Kurulu ile Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu ve Yüksek Koordinasyon Kurulu üyeleri, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı ağırladı.Toplantıya KARABÜK TSO Başkanı Sedat Namal ‘da Katıldı.

 

 

BABACAN , TOBB TOPLANTISINA KATILDI

 

basbakanyrd_alibabacan_tobbziyareti18

Hisarcıklıoğlu, reel ve özel sektörle istişareye verilen öneme işaret ederken, Ali Babacan da son 3,5 aydaki küresel ekonomik gelişmeleri ve bunların Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerini değerlendirdi. ​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Babacan’ın ziyareti vesilesiyle gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada hükümet ve Başbakan Yardımcısı Babacan’ın son 10 yılda reel ve özel sektörle istişareye büyük önem verdiklerini söyledi.

Finansal göstergelerde bazı bozulmalar olmasına rağmen üretim kapasitesinde herhangi bir kaybın olmadığını belirten Hisarcıklıoğlu, “Son 10 yıldır ekonomideki büyümeyi sağlamış olan reel sektör olarak sorumluluklarımızın bilincinde çalışmaya devam edeceğiz. Daha fazla üretim, daha fazla yatırım, daha fazla istihdam, daha fazla ihracat sağlayarak ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasının güvencesi olacağız” diye konuştu.

Başbakan yardımcısı Ali BABACAN ise , “Bir ülke ve hükümet için “O ülke ve hükümet problemlerin farkında mı? Bu olup biten hakkında ne yapılacağını biliyor mu? Yapılacaklar konusunda yeterli cesaret ve iradeye sahip mi?” sorularının önemli olduğunu belirten Babacan, “Üçüne de ‘evet’ cevabı alıyorsanız korkmayın” diye konuştu.

Tanışma döneminde Karabük Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve aynı zamanda TOBB Strateji Geliştirme Yüksek kurulu üyesi Sedat NAMAL ile özel sohbette bulunan Babacan Karabük ile ilgili bilgileri aldı.